GTS poskytne UniCredit bance další datové centrum

Skupina GTS Central Europe (GTS) poskytne bance UniCredit, svému dlouholetému zákazníkovi v České republice, služby datového centra v rozsahu přes 60m2.

GTS poskytne UniCredit bance další datové centrum


Skupina UniCredit již delší dobu využívala služeb GTS Czech pro provoz svého sekundárního datového centra. Nyní se rozhodla přesunout pod GTS i své primární datové centrum a se svým stávajícím dodavatelem datových služeb v České republice tak uzavřela další smlouvu. V souvislosti se stěhováním celé skupiny UniCredit do nového sídla bylo třeba vyřešit i umístění primárního datového centra. Sekundární datové centrum totiž již bylo umístěno v datovém centru společnosti GTS, primární ale doposud spravovala firma UGIS (UniCredit Global Information Services), dceřiná společnost UniCredit Bank, přímo v předchozí centrále banky. Při přesunu skupiny UniCredit do nového administrativního centra se tak společnost rozhodla využít služeb společnosti GTS Czech i pro své primární datové centrum.

Služby datového centra na rozloze přes 60m2, které GTS společnosti UniCredit nabídla, se nachází v datacentru CE Colo v Praze. CE Colo je sesterskou společností GTS, která se zaměřuje na poskytování operátorsky neutrálních služeb datových center v regionu střední a východní Evropy.


Úvodní foto: © Jakub Jirsák - Fotolia.com
Komentáře