Hackeři se snaží nabourat na webové stránky a Facebook Karla Schwarzenberga

Předvolební napětí se přiostřuje, na facebookové stránky a web s volební kampaní Karla Schwarzenberga útočí hackeři. Volební tým prezidentského kandidáta vyzývá uživatele k zabezpečení svých profilů.

Hackeři se snaží nabourat na webové stránky a Facebook Karla Schwarzenberga


Z prohlášení volebního týmu prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga (KS) vyplývá, že již od včerejška probíhají hackerské útoky na oficiální web volimkarla.cz a rovněž facebookové stránky. "Zaznamenali jsme řadu pokusů o napadení našich profilů na sociálních sítích i webu. Soustavně odrážíme hackerské útoky na naše webové stránky," uvádí volební tým KS.

Součástí útoků údajně bylo rovněž smazání facebookových profilů některých členů volebního týmu KS a snaha falešných profilů vydávat se za pravé členy týmu. Majitelé falešných účtů se rovněž snaží útočit prostřednictvím spamu: "Nemluvě o falešných profilech, které tyto stránky a jejich Události vytrvale spamují. Upozorňujeme, že se z 90 % nejedná o skutečné osoby, tudíž je jakákoliv diskuse s nimi ztrátou času. Nejefektivnější je takového uživatele osobně nahlásit Facebooku za spam či nevhodný obsah."

Volební tým proto apeluje na uživatele sociálních sítí, aby si pečlivě zabezpečili své profily, a na provozovatele webů, již KS vyjádřili podporu, aby posílili bezpečnost svých stránek. V reakci na hackerské útoky se na internetu začaly šířit zvěsti, že by za útoky mohl stát volební tým druhého prezidentského kandidáta Miloše Zemana, nicméně dle zpravodajského serveru Parlamentnilisty.cz na tuto fámu reagovala mluvčí volebního výboru Miloše Zemana s tím, že se štáb od podobných útoků zcela distancuje.

 

Zdroj: Volimkarla.czParlamentnilisty.cz


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře