Hackeři získali osobní údaje milionů uživatelů zařízení Apple. Údajně z notebooku FBI

Hackerská skupina AntiSec zveřejnila přes milion unikátních identifikátorů zařízení uživatelů Apple a k nim přidružených osobních údajů.

Hackeři získali osobní údaje milionů uživatelů zařízení Apple. Údajně z notebooku FBI


Anonymní skupina hackerů vystupující pod jménem AntiSec ve středu prostřednictvím serveru Pastebin oznámila, že úspěšně napadla notebook jednoho z agentů FBI a získala databázi více než 12 milionů údajů o uživatelích mobilních zařízení Apple iPhone a iPad. Jako důkaz svého tvrzení skupina zveřejnila více než milion UDID (Unique Device Identifier – unikátních identifikátorů zařízení), k nimž se vážou osobní údaje uživatelů jako jméno, adresa, telefonní číslo a další informace.

„Během druhého týdne března 2012 byl napaden notebook Dell Vostro, který používá speciální agent FBI Christopher K. Stangl, s využitím zranitelnosti Javy AtomicReferenceArray,“ sdělili ve svém prohlášení hackeři, kteří přiznávají napojení na skupinu Anonymous a jejich operaci Antisec campaign.

„Z jeho (agentova) notebooku bylo staženo několik souborů. Jeden z nich pojmenovaný jako 'NCFTA_iOS_devices_intel.csv' obsahoval údaje o 12 367 232 zařízeních běžících na iOS, včetně identifikátorů UDID, uživatelských jmen, jmen zařízení, typů zařízení, kódů Apple Push Notification Service, poštovních směrovacích čísel, telefonních čísel, adres, atd.,“ tvrdí ve své zprávě zveřejněné na serveru Pastebin hackeři.

Ve zveřejněném textovém souboru hackeři ponechali ke každému zařízení pouze čtveřice údajů, a sice UDID, kód Apple Push Notification Service, jméno zařízení a typ zařízení.

Federální úřad pro vyšetřování vydal prohlášení, v němž popírá, že by byla data opravdu odcizena z notebooku náležejícího FBI. Uniklá data jsou nicméně podle všeho autentická. Množství uživatelů již potvrdilo, že své zařízení ve zveřejněném seznamu podle UDID opravdu našlo.

 

Zdroj: IDG News Service, Pastebin.comFbi.gov


Úvodní foto: Fotolia © ktsdesign
Komentáře