HD vysílání z mistrovství světa v hokeji zajišťovala GTS Central Europe

Společnost GTS Slovakia, člen skupiny GTS CE, zajišťovala přenos televizního vysílání ve formátu vysokého rozlišení (HDTV) z košického i bratislavského stadionu do sídla Slovenskej televízie v Mlynskej doline.

HD vysílání z mistrovství světa v hokeji zajišťovala GTS Central Europe


Celé řešení bylo realizováno nad vlastní optickou infrastrukturou, která byla uložena do země u stadionů za rekordní čtyři týdny. Přenos televizního signálu probíhal v rámci služby GTS Media Line, kterou skupina GTS nedávno vyvinula pro potřeby přenosu mediálního obsahu.

Signál ve formátu HD se na obou stadionech přebíral z přenosových vozů. Z každého z nich se z důvodu zálohy šířil současně dvěma nezávislými linkami do studia v Bratislavě. Přenosová kapacita jednotlivých nezávislých linek dosahovala kapacity 250 Mbps.

Signál se přenášel ve vysokém rozlišení, což umožnilo divákům s televizí podporující HD sledovat hokejová utkání ve vyšší kvalitě než u běžného standardního vysílání. Přenos vysílání byl časově neomezený a RTVS tak měla ze stadionů k dispozici neomezený tok informací. Současně s přenosem HD vysílání přenášela GTS Slovakia i podpůrné služby ve formátu SD.

Komentáře