HDTV z elektrické zásuvky

ZyXEL Communications představuje nejnovější verzi powerline adaptéru PLA-401 v3, který je určen pro vytvoření místní sítě za pomocí elektrického vedení.

HDTV z elektrické zásuvky


Princip powerline je tak jednoduchý: elektrické kabely poslouží jako datový nosič. Nová verze powerline PLA-401 v3 patří k nejrychlejším zařízením tohoto druhu. Na fyzické vrstvě má propustnost až 200 Mb/s. Praktická rychlost, kterou dosahuje uživatel, se pak pohybuje kolem 80 Mb/s, což se blíží hodnotě běžného ethernetu.

Je jedno, jestli při přenosu přes elektrickou síť budete přenášet VoIP hovor, e-maily nebo video ve vysokém rozlišení. Díky nasazení QoS je možné v jednom okamžiku přenášet i více časově a datově kritických služeb. PLA-401 v3 je připraven na triple-play, proto nedojde k žádnému výpadku.

Zařízení stačí připojit do elektrické zásuvky, připojit k nim ethernetové kabely a síť je hotová. Stisknutím tlačítka ENCRYPT navíc dojde k zašifrování přenosu pomocí 128 bitového klíče, takže komunikace mezi oběma powerlinami je šifrovaná. PLA-401 v3 je vybaven funkcí hibernace. Pokud powerline zjistí, že k němu připojený ethernetový kabel je odpojen, přejde do standby módu, čímž ušetří až 50 % elektrické energie.

„Výhodou nového PLA-401 v3 je především jeho snadná obsluha.“, říká Martin Bratičák ze společnosti ZyXEL. „Jednoduše jej zapojíte do elektrické zásuvky a vše funguje. Navíc je přenosová rychlost srovnatelná s běžným kabelovým ethernetem. Powerline se tak skvěle hodí pro připojení síťového disku, set-top boxu nebo domácího serveru“, dodává.

ZyXEL PLA-401 v3  je již dostupný v maloobchodní síti za doporučenou cenu 2122 Kč vč. DPH za Starter Kit, který obsahuje jeden pár produktu.

Komentáře