Společnost Black and Decker nasadila Helios Orange

Společnost Black and Decker, výrobce elektrického ručního nářadí, se od konce loňského roku řadí mezi uživatele systému Helios Orange.

Společnost Black and Decker nasadila Helios Orange


Black and Decker působí ve třech obchodních úsecích: Elektrické nářadí a doplňky, Hardware a výrobky pro zdokonalení domácnosti a Technologie upevňovacích systémů. V ČR byl v roce 2002 otevřen výrobní závod v Trmicích. Veškerá výroba závodu je přepravována do zahraničí, a to buď přímo vyvážena do distribučních center mimo EU nebo odesílána do evropských distribučních skladů.

Do roku 2011 zde byl pro podporu činností společnosti využíván starší software, který však v mnoha směrech nevyhovoval. Zejména nebyl dostatečně pružný a dodavatel téměř neposkytoval zákaznický servis. Management společnosti se proto rozhodl pro pořízení nového systému.

Vzhledem k prioritě vývozu do zahraničí byly osloveny firmy, které mají certifikaci od Celní správy ČR. Po prezentacích byly vyhodnoceny cenové a kvalitativní podmínky. Po interním schvalovacím procesu byla oslovena společnost Asseco Solutions se systémem Helios Orange.

Implementace systému probíhala poněkud pomaleji, než bývá u tohoto systému zvykem – důvodem bylo využívání velkého množství celních režimů a zjednodušených postupů. Byla dokončena v listopadu 2011.
Úvodní foto: © olly - Fotolia.com
Komentáře