Hewlett-Packard neprodá divizi PSG, osobní počítače chce vyrábět i nadále

Nedávno jmenovaná výkonná ředitelka společnosti HP, Meg Whitmanová, oznámila, že se společnost Hewlett-Packard rozhodla si ponechat divizi PSG, která vyrábí počítače, tablety a smartphony.

Hewlett-Packard neprodá divizi PSG, osobní počítače chce vyrábět i nadále


Meg Whitmanová, bývalá ředitelka společnosti eBay, kategoricky odmítla plán navrhnutý jejím předchůdcem Leem Apothekerem vyčlenit nebo prodat divizi PSG, která vyrábí počítače, tablety a smartphony. HP rozhodnutí oznámilo dnes po uzavření finančních trhů. Leo Apotheker považoval divizi PC za nízkomaržovou a věřil, že pokud HP této divize zbaví, pomůže jí to zaměřit se na software a služby, tedy vysocemaržové oblasti.

V oznámení HP uvedlo, že provedlo analýzu a ohodnocení vyčlenenění divize PSG a dospělo k názoru, že je příliš důležitá pro dodavatelský řetězec, veřejné zakázky a celkově pro značku HP.

„HP objektivně ohodnotilo strategický, finanční a provozní dopad vyčleněnění PSG. Po naší analýze je jasné, že ponechání si PSG je lepší pro naše zákazníky, partnery, akcionáře i zaměstnance,“ uvedla Meg Whitmanová, prezidentka a CEO, v tiskovém oznámení. „HP je zavázáno divizi PSG a společně jsme silnější.“

Další informace naleznete v pokračování článku na sesterském magazínu ChannelWorld.


Úvodní foto: © iQoncept - Fotolia.com
Komentáře