Hitachi a Matsushita budou spolupracovat při vývoji plazmových televizorů

Hitachi a Matsushita  budou spolupracovat při vývoji plazmových televizorů


Hitachi a Matsushita Electric Industrial oznámily, že se dohodly na posílení spolupráce při vývoji plazmových televizorů. Podle uzavřené dohody se budou obě společnosti vzájemně zásobovat plazmovými panely.

Už v únoru 2005 se Hitachi a Panasonic dohodly na rozsáhlé spolupráci v oblasti plazmových televizorů; tato spolupráce zahrnovala jak výzkum a vývoj, tak marketing a autorská práva. Nově oznámená dohoda je zaměřena na posílení partnerství a prohloubení spolupráce při vzájemných dodávkách 103 a 85palcových plazmových panelů.

Přechod na vysílání ve vysokém rozlišení HD a digitální vysílání vede k nárůstu tržního podílu plochých televizorů. Ploché televizory se navíc v éře konvergence stávají důležitým zařízením nejen v oblasti televizního vysílání a v souvislosti s touto novou rolí roste i počet aplikací pro tyto televizory. Proto se očekává výrazný růst v segmentu velkých plochých panelů. Prodeje velkých plazmových panelů vykazují výrazný růst, a to i v porovnání s trhem plochých televizorů.

Vzájemné zásobování plazmovými panely Panasonic začne ve fiskálním roce 2007 dodávat Hitachi své 103palcové plazmové panely a Hitachi začne ve fiskálním roce 2008 dodávat společnosti Panasonic své 85palcové plazmové panely.

Foto: Hitachi

Komentáře