Hlavním tématem CeBIT 2012 bude „Managing Trust“

Téma veletrhu „Managing Trust“ je logickým vývojem hlavního tématu veletrhu CeBIT 2011 „Work & Life with the Cloud“.

Hlavním tématem CeBIT 2012 bude „Managing Trust“


Využívání řešení založených na trendu cloud computing rychle pokračuje.  Největší překážkou růstu je však nedostatečná důvěra v tuto nabídku. „Cílem veletrhu CeBIT je zmenšit propast mezi důvěrou v moderní technologie a důvěryhodností digitálních řešení.  Jen tak mohou inovace plně rozvinout svou sílu,“ zdůraznil za pořadatele E. Raue a současně vyslovil požadavek: „Důvěru v inteligentní řešení a procesy a stejně tak v  jejich bezpečnost musí firmy a uživatelé chápat jako ústřední úlohu managementu.“

Stěžejní téma veletrhu CeBIT „Managing Trust“ je výsledkem rozsáhlého procesu hledání tématu, do kterého byli zapojeni experti z celého světa, topmanažeři mezinárodní branže ICT, průmyslové obory využívající elektroniku a poprvé také obec uživatelů. Řada událostí v nedávné minulosti ukázala, že nestačí nainstalovat Firewall nebo antivirový program. Je nutná  ucelená koncepce zabezpečení a trvalý Trust-Management.

Z tohoto přístupu vychází veletrh CeBIT.  Spektrum témat, o kterých se bude v Hannoveru diskutovat od 6. do 10. března 2012, zahrnuje technické zabezpečení přes důvěru uživatelů ve spolehlivost systémů a procesů až po společenskou a celosvětovou politickou problematiku ochrany dat a osobních práv. V centru pozornosti bude obzvláště řešení a koncepce potírání internetové kriminality.

Jak velká je potřeba jednat v oblasti zabezpečení sítí, ukáže aktuální studie společnosti Symantec, která se zaměřuje na zabezpečení IT. Podle této studie způsobila onlinová kriminalita na celém světě v minulém roce škodu ve výši 114 miliard amerických dolarů. Když se k tomu připočetl čas, který musely vynaložit oběti, stoupla tato hodnota na 388 miliard amerických dolarů. Tento vývoj urychluje především stále intenzivnější využívání mobilních koncových přístrojů, jako jsou  smartphony a tablety, které umožňují přístup k citlivým obchodním datům a informacím kdykoliv a kdekoliv.  

V oblasti zabezpečení internetu je proto ještě mnoho úkolů. „Právě v mobilních aplikacích je ještě velké množství otevřených otázek týkajících se zabezpečení dat.  Veletrh CeBIT je platformou, kde mohou firmy prezentovat svá řešení a služby. Kromě toho nabízí optimální rámcové podmínky pro společný dialog o budování důvěry, “ prohlásil šéf veletrhu.

Na toptéma veletrhu CeBIT 2012 naleznete rozhovor s panem Pörschmannem, ředitelem veletrhu CeBIT, na adrese www.cebit.de/de/leitthema-2012.


Úvodní foto: © iQoncept - Fotolia.com
Komentáře