Honda navrhuje se softwarem Autodesku ekologický automobil

Honda navrhuje se softwarem Autodesku ekologický automobil


Tým návrhářů sportovního vozu Acura v kalifornském Los Angeles navrhl vylepšený model 2007 MDX s novým stylovým pojetím. Návrh podle výrobce zosobňuje výkon, luxus, kvalitu a styl a zároveň vyhovuje globálním nárokům na bezpečnost a ekologickou šetrnost.

Tým návrhářů vozu Acura ve spolupráci s autorizovaným prodejcem Autodesku INCAT vybral pro podporu návrhového procesu aplikaci AliasStudio.


Acura MDX
Foto: Autodesk

Při navrhování vozu, jako je Acura MDX, potřebují návrháři hladký návrhový proces, který se odehrává v jediném systému a poskytuje bezkonkurenční kvalitu od první skici až k 3D modelu, vizualizaci a spolupráci,“ uvedl Ricky Hsu, hlavní návrhář vozu Acura MDX. „V aplikaci AliasStudio má náš návrhářský tým přesně takové řešení. Pracujeme s vysoce kreativním nástrojem, který nám umožnil zkrátit dobu vývoje a pomohl vytvořit vysoce kvalitní, esteticky nápaditý návrh, jenž bude zákazníky inspirovat a povzbuzovat a zároveň zajistí jejich bezpečí.“

Hsu se svým týmem využíval AliasStudio v průběhu celého procesu od návrhu po vizualizaci. Rychlé digitální navrhování a prototypování výrobku umožnilo návrhářům a konstruktérům předem jasně vidět texturu, odrazy a světelné charakteristiky různých komponent vozu.

Nový model 2007 vozu Acura MDX představuje podle výrobce druhou generaci luxusního sportovního užitkového vozu, který se vyrábí v Kanadě. Delší, širší a nižší karosérie v porovnání s původním modelem MDX dává vozu sportovnější vzhled. Původní vůz Acura MDX, stěžejní SUV podniku Acura, se vyráběl v továrně Honda of Canada v Ontariu v letech 2001 až 2006.

Komentáře