HP Automatizuje podnikové IT

Společnost HP uvedla dnes na své konferenci Software Universe v Barceloně softwarový balík HP Automated Operations 1.0, který má posílit portfolio produktů pro optimalizaci obchodních technologií – BTO (Business Technology Optimization).

HP Automatizuje podnikové IT


Společnost HP uvedla dnes na své konferenci Software Universe v Barceloně softwarový balík HP Automated Operations 1.0, který má posílit portfolio produktů pro optimalizaci obchodních technologií – BTO (Business Technology Optimization). Nový balík je kombinuje prvky a funkce produktů HP OpenView, Peregrine, Mercury a Opsware a je tak z velké části založen na duševním vlastnictví, které HP získala v nedávné době akvizicemi.


HP Automated Operations 1.0 představuje integrovanou sadu aplikací, které umožňují automatizaci provozu podnikového IT v celém jeho technologickém a organizačním rozsahu. Díky vyřazení časově náročných, náhodně prováděných a často chybných „manuálních“ procesů by celá sada měla pomoci snížit provozní náklady IT a umožnit podnikům aby v oblasti IT investovaly především do strategických iniciativ a vývoje. HP současně uvedlo také softwarové řešení HP Business Service Automation – jednotnou platformu pro automatizaci všech IT procesů nabízející funkce CMDB (central configuration management database) pro reporting.

Oznámeny byly také nové funkce pro IT sevice management v rámci HP Service Manager 7.0 spolu s novým modulem pro školení a vyhodnocování – HP Blueprint and Training for Service Manager 7.0 a HP Decision Center 2.0 pro řízení a zlepšování kvality služeb za pomoci vestavěných metrik ITIL v3.
Komentáře