HP Converged Infrastructure s dalšími novinkami

Společnost HP navázala na svou dynamickou strategii Converged Infrastructure a představila novinky, z nichž některé tvoří první produkty svého druhu v oblasti serverů, datových úložišť, síťových prvků a technologií správy napájení.

HP Converged Infrastructure s dalšími novinkami


Mezi nově uvedené produkty na letošní konferenci HP Tech Forum patří nejvýznamnější inovace produktového portfolia HP BladeSystem za poslední čtyři roky včetně několika nových serverů a zdokonalených technologií HP Virtual Connect a HP BladeSystem Matrix. Společnost HP dále představila jedinečné technologie správy napájení, které automatizují sledování a ovládání odběru energie napříč IT systémy v datovém centru, a také úložný software, který poskytuje uživatelům novou úroveň jednoduchosti a automatizace prostřednictvím jednotné architektury deduplikace dat.

Tři nové škálovatelné servery HP ProLiant přinášejí řadu inovací z oblasti automatizace, které umožní zákazníkům urychlit poskytování aplikací, efektivněji využívat IT prostředky a dosáhnout lepší návratnosti investic. Tyto rackové servery nabízejí několik oborových prvenství včetně paměťové kapacity až 2 TB (terabajty) a samočinného odstraňování problémů, které maximalizuje provozuschopnost aplikací.

Sedm nových blade serverů HP ProLiant G7 odpovídá na náročné požadavky virtualizačních prostředí. Patří sem mj. vůbec první blade na trhu s 1 TB paměti a integrovanou technologií 10Gb Virtual Connect FlexFabric pro škálovatelnost rozhraní.

HP Virtual Connect: Konvergencí datových a úložných sítí eliminuje rozrůstání sítí

V důsledku explozivního růstu virtuálních počítačů vzrostla složitost a náklady na připojení serverů k sítím a úložným systémům. Rozšířené portfolio HP Virtual Connect poskytuje automatizované připojení k jakékoli síti a eliminuje až 95 % spletitosti propojování na okraji sítě.

Nový modul HP Virtual Connect FlexFabric je v současnosti jediným zařízením, které zajistí připojení serverů k jakékoli síti Fibre Channel, Ethernet a iSCSI. Odpadá tak nutnost používat několik propojovacích technologií. HP Virtual Connect umožňuje klientům rychle a transparentně překonfigurovat připojení k sítím LAN a SAN přesunem pracovních úloh nebo přidáním a nahrazením serverů za chodu.

HP BladeSystem Matrix: Automatizuje nasazení privátního cloudu

Při ručním zavádění aplikací a infrastruktury trvá zprovoznění nových služeb v podniku týdny až měsíce. Zákazníci však potřebují automatizované IT prostředí, aby dokázali rychle reagovat na obchodní změny.

Řešení HP BladeSystem Matrix prostřednictvím nové integrace s řešením HP Server Automation zjednodušuje IT prostředí pohotovým, samoobslužným poskytováním aplikací. Coby první „all inclusive“ nabídka konvergované infrastruktury umožňuje HP BladeSystem Matrix klientům nasadit komplexní IT prostředí privátního cloudu již v řádu minut.

HP Intelligent Power Discovery: Odstraňuje kapacitní předimenzování datacentra

Přesné a aktuální údaje o spotřebě energie a její kontrola přináší firmám při provozu datových center finanční úsporu v řádu milionů dolarů.

HP Intelligent Power Discovery je technologií pro zelená datová centra, jež vytváří automatizovanou, energeticky šetrnou síť mezi servery HP ProLiant, nástroji třetích stran pro správu zařízení a energetickými sítěmi datového centra. Tento software rozšiřuje řešení HP Data Center Smart Grid a poskytuje větší transparentnost i vhled do spotřeby energie prostřednictvím průběžně aktualizované grafické mapy spotřeby energie napříč servery a zařízeními. Přesným přidělováním energie mohou uživatelé prodloužit životnost svých datových center a ušetřit ročně až 104 milionů korun (5 milionů dolarů) na každých 1 000 serverů.

HP StoreOnce: Nové pojetí deduplikace dat pro konvergovanou infrastrukturu

Deduplikace snižuje provozní náklady odstraněním několika uložených verzí stejných dat. První generace těchto produktů nutila klienty používat pro různé aplikace a platformy různé procesy a nástroje.

HP StoreOnce je řešení, které jednotnou architekturou automatizuje deduplikaci dat napříč celým podnikem. Odstraněním složitosti několika deduplikačních procesů a produktů zvyšuje HP StoreOnce produktivitu a efektivitu správy dat.

Software HP StoreOnce je k dispozici s řadou zálohovacích systémů HP D2D včetně nového zařízení HP D2D4312 a umožňuje zákazníkům snížit výdaje za úložnou kapacitu až o 95 %. Je obsažen ve virtuálních zařízeních, zálohovacích klientech či škálovatelných úložných systémech a poskytuje jednotné řešení pro všechny potřeb uživatelů v oblasti deduplikace.

Další informace o nových produktech HP na konferenci Technology Forum jsou k dispozici na webu www.hp.com/go/TechForum2010.

Komentáře