HP Global Business Challenge má vítěze

Finále 12. ročníku soutěže HP Global Business Challenge uspořádané v Praze vyhrál tým z Ázerbajdžánu

HP Global Business Challenge má vítěze
V Praze vyvrcholilo finále 12. ročníku celosvětové soutěže HP Global Business Challege pořádané asociací Junior Achievement Worldwide. Soutěž je postavena na simulovaném dynamickém ekonomickém prostředí, v němž týmy studentů soupěří v budování a řízení klíčových olbastí virtuální firmy - ceny výrobků, objemu výroby, marketingových nákladů, nákladů na výzkum a vývoj, výši kapitálových investic a investic v oblasti dobrého firemního občanství (corporate citizenship).

Letošního ročníku soutěže se zůčastnilo bezmála 1500 studentů ve 374 týmech ze 16 zemí, do finále uspořádaného 21.8. 2007 v Praze pak postoupilo osm nejlepších týmů. První místo nakonec obsadili Irina Lesnyak a Azer Ismaylov z Azerbajdžánu, na druhém míste skončili Nikolaus Cernovas a Romualdos Urbonas z Litvy a třetí pozici obsadili Spehanie a Jose Lachance z Kanady.

Soutěž HP Global Business Challenge je určena studentům středních škol, simulaci řízení fiktivní společnosti JA Titan si ale můžete vyzkoušet na adrese http://titan.ja.org/.

Komentáře