HP koupí firmu 3Com za 2,7 miliardy dolarů

Společnosti HP a 3Com oznámily uzavření definitivní dohody, na jejímž základě HP koupí 3Com za 7,90 dolaru na akcii v hotovosti. Za celou firmu tak zaplatí zhruba 2,7 miliardy dolarů.

HP koupí firmu 3Com za 2,7 miliardy dolarů


Podmínky transakce byly schváleny vedením společností HP i 3Com. Kombinace činnosti obou společností pod jednotnou strategií zásadně změní síťové odvětví a výrazně podpoří strategii HP pro datová centra další generace, která je postavena na konvergenci serverů, datových úložišť, síťových prvků, nástrojů pro správu, služeb a dalších zařízení. Spojení produktů HP a 3Comu pomůže zákazníkům zjednodušit sítě, nasazovat jedinečná a inovativní řešení napříč nejrozsáhlejšími sítěmi a zkvalitnit poskytování IT služeb. Navíc získají nejlepší poměr ceny a výkonu ve své třídě.

HP akvizicí 3Comu  výrazně rozšíří svoji nabídku ethernetových přepínačů, získá nová směrovací řešení a s produkty H3C podstatně upevní svou pozici v Číně, která představuje jeden z nejrychleji rostoucích trhů světa. Kromě toho převezme velký a schopný vývojový tým v Číně, který přispěje k urychlení inovací síťových řešení HP.

3Com také přináší do HP vlastní bezpečnostní řešení – portfolio TippingPoint, které si poslední čtyři roky udržuje pozici lídra ve zprávách Gartner Magic Quadrant zkoumajících produkty pro zabezpečení sítí. Systémy prevence narušení TippingPoint už nasadilo zhruba 30 % společností ze žebříčku Fortune 1000.

Na základě podmínek dohody o fúzi obdrží akcionáři společnosti 3Com 7,90 amerického dolaru za každou kmenovou akcii 3Comu, kterou budou vlastnit k datu uzavření fúze. Akvizice podléhá obvyklým podmínkám včetně schválení domácími i zahraničními regulačními úřady a souhlasu akcionářů společnosti 3Com. Transakce by měla být uzavřena v prvním pololetí kalendářního roku 2010.

HP očekává, že non-GAAP zisk za fiskální rok 2010 tato transakce mírně rozředí.

Audio webcast

HP uspořádalo audio webcast pro finanční analytiky a akcionáře, během něhož probíhaly diskuze o akviziční dohodě HP o společnosti 3Com.

Zvukový záznam přenosu pro finanční analytiky a akcionáře moderovaný Davem Donatellim, výkonným viceprezidentem a ředitelem skupiny Enterprise Servers and Networking společnosti HP, je k dispozici na webu www.hp.com/investor/hpwebcast.

Komentáře