HP nabízí software Peer Motion pro sdružené ukládání dat

Společnost HP rozšířila portfolio Converged Storage o software HP Peer Motion určený pro tzv. sdružené ukládání (federated storage), který umožňuje transparentně přesouvat zátěž jednotlivých aplikací mezi diskovými systémy ve virtualizovaných a cloudových prostředích.

HP nabízí software Peer Motion pro sdružené ukládání dat


Současně s HP Peer Motion bylo představeno i řešení HP P10000 3PAR Storage Systems, jehož funkce zajišťují výkon podnikové IT infrastruktury v rámci veřejných a privátních cloudů, označovaných termínem IT-as-a-Service (IT jako služba). Mezi tyto funkce patří např. konsolidace zátěže, možnosti tenkých technologií pro využití úložné kapacity či autonomní vyvažování zátěže zajišťující výkon podnikové třídy.

Organizace IDC odhaduje, že do roku 2012 bude 85 % nových aplikací navrženo speciálně pro přístup do cloudu. Rostoucí zájem o nasazení těchto virtuálních a cloudových aplikací vyžaduje propojení různých systémů pro ukládání dat, jež budou společně vystupovat jako jeden celek. Technologie sdruženého ukládání může podle HP ušetřit jednu vrstvu virtualizačních zařízení a snížit tak cenu, složitost administrace i rizikové služby v rámci datových center.

„Klasické úložné systémy navržené před dvaceti lety nebyly nikdy určeny pro současnou dynamickou IT-as-a-Service infrastrukturu, což jejich majitele nutí používat nákladné a neefektivní virtualizační techniky,“ řekl Chris Johnson, viceprezident HP Storage pro region Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA). „Technologie sdruženého ukládání v HP Converged Storage se dokáže vypořádat s nepředvídatelností online prostředí a přitom snížit výdaje, zjednodušit správu a omezit riziko snížení úrovně služeb.“

Nový software HP Peer Motion, který je dostupný pro systémy HP LeftHand a HP 3PAR Storage, lze využít napříč virtuálními síťovými úložišti (SAN) přes středně velká až po největší high-end datová úložiště.

Produkty HP VirtualSystem a HP CloudSystem zahrnující HP 3PAR V-Class Storage System budou dostupné později v průběhu letošního roku.

Komentáře