HP: novinky v oblasti předplacených karetních služeb pro banky

Služby HP Prepaid Card Services rozšiřují portfolio HP Cards and Payments Services.

HP: novinky v oblasti předplacených karetních služeb pro banky


Společnost HP oznámila uvedení nových služeb HP Prepaid Card Services (PCS), které poskytují bankovním klientům flexibilní řešení předplacených karet. „Protože spotřebitelé i firmy čím dál více využívají debetní a předplacené karty jako peněžní nástroj, banky potřebují mít možnost poskytovat klientům finančně efektivní předplacená řešení,“ řekl Sean Kenny, senior viceprezident pro podnikové služby v divizi HP Enterprise Services.

HP uvádí u svých služeb v této oblasti následující vlastnosti:

—    Platforma poskytuje jednotný pohled na bankovní portfolio, a tak přispívá k efektivitě služeb zákazníkům a standardizaci tzv. back-office operací sloužících na podporu konkrétních produktů.
—    Nové tržní příležitosti pro banky, které mohou poskytovat karetní platební služby bez ohledu na kreditní způsobilost zákazníka. Předplacené karty vytvářejí nové zdroje příjmů, neboť umožňují bankám reagovat na tržní příležitosti v korporacích, u maloobchodníků, ve zdravotnických organizacích, dopravních úřadech, na univerzitách či v úřadech.
—    Správa inventáře umožňující klientům distribuovat karty, které před přidělením a aktivací neobsahují žádnou hodnotu. Funkce pro správu logistiky sleduje úroveň skladových zásob a podle potřeby automaticky doobjednává a distribuuje další karty.
—    Ochrana před podvody, která redukuje riziko ztráty na straně klienta díky nástrojům pro monitorování podvodných transakcí. Služby HP PCS splňují požadavky asociací EMV na čipy a kódy PIN, a tak zamezují možnosti vytvoření padělaných karet a podvodným transakcím.

Komentáře