HP oznamuje převzetí kontroly nad společností Autonomy Corporation

Společnost HP oznámila, že získala kontrolu nad společností Autonomy Corporation.

HP oznamuje převzetí kontroly nad společností Autonomy Corporation


Držitelé akcií společnosti Autonomy přijali již v srpnu oznámenou nabídku společnosti HP na koupi většinového objemu v ceně 25,50 liber (42,11 dolaru) za jednu akcii v hotovosti, což představuje přibližně 87,34 % celkového počtu oběhových akcií společnosti Autonomy. Všechny podmínky související s uvedenou nabídkou byly splněny, takže HP zároveň přebralo kontrolu nad chodem společnosti Autonomy.

Produkty společnosti Autonomy doplní řešení HP pro firemní sektor a rozšíří nabídku v oblasti datové analýzy, cloudu a procesních postupů. HP od převzetí společnosti Autonomy očekává rychlejší plnění strategie v oblasti komplexních cloudových řešení a softwaru. Zákazníci HP získají nové vysoce efektivní řešení, které jim pomůže „zkrotit“ obrovské množství nestrukturovaných i strukturovaných informací.

Jak bylo oznámeno již dříve, společnost Autonomy bude nadále fungovat jako samostatná obchodní jednotka. Dr. Mike Lynch, zakladatel a výkonný ředitel Autonomy, nadále povede obchodní aktivity Autonomy, jeho nadřízenou bude Meg Whitmanová.


Foto: © Andrei Vorobiev - Fotolia.com


Úvodní foto: Fotolia.com
Komentáře