HP posiluje zabezpečení fyzických i virtuálních prostředí

Společnost HP představila bezpečnostní řešení, která brání napadení konvergované síťové infrastruktury prostřednictvím ochrany dat ve fyzických i virtuálních prostředích.

HP posiluje zabezpečení fyzických i virtuálních prostředí


Nové produkty zvyšují zabezpečení výkonné, flexibilní síťové kostry datových center HP FlexFabric pro konvergovanou infrastrukturu.

S postupným přecházením firem na virtualizované a konvergované infrastruktury stoupá význam zabezpečení. Virtualizovaná prostředí a jejich aplikace totiž podléhají stejným hrozbám jako tradiční datová centra. Napadení byť jen jediného serveru, na němž běží několik virtuálních počítačů (VM), může mít katastrofální dopad na celou infrastrukturu. Proto se při zrychlování migrace produkčních úloh a kritických dat do virtualizovaného prostředí musí bezpečnostní požadavky stát strategickým prvkem těchto plánů.

Sada produktů HP TippingPoint Secure Virtualization Framework (SVF) má zabránit dopadu síťových hrozeb na virtualizovaná prostředí. TippingPoint Virtual Controller (vController), první produkt uvedený v rámci řady SVF, rozšiřuje zabezpečení TippingPoint z fyzických sítí na virtuální sítě tím, že směruje provoz přes zařízení HP TippingPoint N-Platform Intrusion Prevention System (IPS). vController zabraňuje útokům prověřováním veškerého síťového provozu virtuálních počítačů – ať už mezi jednotlivými virtuálními počítači, nebo mezi virtuálními počítači a tradičními servery. Další výhody řešení vController představuje například:

—      lepší zabezpečení sítě zpřístupněním automatických funkcí prevence hrozeb ve virtuálních prostředích;

—      menší komplikovanost nasazení díky možnosti využívat k zabezpečení virtuálních infrastruktur stejné procesy, nástroje a odbornost jako ve fyzických prostředích;

—      zjednodušená správa zabezpečení sítě prostřednictvím jednotného rozhraní pro správu, sledování a ovládání fyzických či virtuálních sítí.

vController staví na špičkových provozních vlastnostech nedávno oznámených škálovatelných serverů HP ProLiant G7, které jsou schopny izolovat poškozený virtuální počítač a související paměťové problémy bez narušení chodu fyzického serveru a ostatních rezidentních virtuálních počítačů. vController slouží jako přidaná vrstva zabezpečení, která zabraňuje narušení virtuálních počítačů nebezpečným provozem. V kombinaci se servery HP ProLiant G7 poskytuje klientům zvýšené zabezpečení a dostupnost pro zajištění kontinuity provozu.

HP dále rozšířila svou řadu bezpečnostních produktů uvedením nové služby HP TippingPoint Reputation Digital Vaccine (Rep DV). Rep DV zaručuje, že řešení IPS nasazená zákazníky budou používat nejaktuálnější a nejpřesnější seznam nebezpečných či podezřelých webů a automaticky je zablokují. Pravidelnou aktualizaci seznamu webů každé dvě hodiny zajišťuje výzkumná a vývojová organizace HP DVLabs, která má díky své komunitě výzkumných pracovníků, partnerů a zákazníků na kontě víc objevů bezpečnostních chyb než jakákoli jiná laboratoř zabývající se počítačovým zabezpečením.


Řešení HP TippingPoint řady S jsou již celosvětově k dispozici. Ceny nových hardwarových řešení řady S začínají na hranici 24 995 dolarů podle konfigurace. Ceny nových softwarových řešení řady S se odvíjejí v závislosti na konkrétním modelu nasazení.

Komentáře