HP představuje klienta pro sdílení výkonu počítače mezi více uživateli prostřednictvím USB

Společnost HP představila tenkého klienta HP t200 pro řešení MultiSeat, které nabízí možnost sdílení pracovního výkonu počítače prostřednictvím USB či sítě Ethernet mezi více uživateli.

HP představuje klienta pro sdílení výkonu počítače mezi více uživateli prostřednictvím USB


HP t200 je založen na technologii plug-and-play, obsahuje OS Windows a má plnou licenci a podporu společnosti Microsoft pro OS MultiPoint Server 2011. Zařízení je určeno pro malé a středně velké firmy, školící a call centra, a zejména pro školy, což je v Čechách nejčastější způsob nasazení.

„HP Multiseat si našel mnoho uživatelů především mezi základními školami, kde slouží jako levná alternativa klasickým počítačovým učebnám, ale i jako internetové přístupové body v knihovnách a školních družinách. Nový klient HP t200 rozšíří možnosti systému Multiseat o instalace s potřebou fyzicky větší vzdálenosti mezi centrálním PC a klienty.  Výhodou tohoto řešení je i energetická úspornost a s tím spojená ekologická šetrnost,“ uvedl Petr Trešl, marketingový manažer společnosti Hewlett-Packard.

Řešení HP MultiSeat nevyžaduje při instalaci rozšiřujících karet otevírání skříně počítače. Tenký klient HP t200 je jen o něco tlustší než balíček karet a při připojování k hostujícímu PC přes USB má spotřebu pouhé 3 W, díky čemuž se snižují i náklady na energii. Cena pro český trh nebyla dosud stanovena. Předpokládaná dostupnost je od prosince tohoto roku.

Foto: © Robert Kneschke - Fotolia.com


Úvodní foto: Fotolia.com
Komentáře