HP představuje nové stolní i mobilní pracovní stanice pro profesionály

Společnost HP dnes rozšířila své portfolio o pracovní stanice HP Z210.

HP představuje nové stolní i mobilní pracovní stanice pro profesionály


HP představila rovněž i nové modely řady mobilních pracovních stanic - Elitebook 8760w a 8560w. Modely Z210, jež jsou k dispozici v provedení konvertibilní minitower (CMT) nebo v kompaktním provedení SFF určeném do prostředí se silně omezenými prostorovými možnostmi, se podle výrobce hodí pro zákazníky pracující v oborech počítačového designu, digitálních médií, zdravotnictví a výkonných kancelářských aplikací.

Nové modely mobilních pracovních stanic řady w jsou podle HP vhodné pro zákazníky z oboru strojírenství a techniky řešící výpočetní úlohy náročné na výkon a tvorby obsahu, kteří vyžadují výkon pracovní stanice v kombinaci s mobilitou. Mobilní pracovní stanice HP - HP EliteBook 8760w - je vybavena obrazovkou s vysokým rozlišením (HD) o úhlopříčce 43,9 cm (17,3 palce), nabízí výběr profesionálních grafických karet AMD FirePro nebo NVIDIA Quadro a až 4 GB video paměti. EliteBook 8760w lze rovněž konfigurovat se třemi pevnými disky a poprvé i podporou RAID5.

Stanice HP EliteBook 8560w je vybavena HD obrazovkou o úhlopříčce 39,6 cm (15,6 palce) a podporuje grafiku AMD FirePro s 1 GB video paměti nebo NVIDIA Quadro se 2 GB video paměti. Volitelný displej HP DreamColor zobrazující více než miliardu aktivních barev dále uživateli modelů EliteBook 8560w a 8760w umožňuje provádět náročnou práci s barvami v aplikacích digitálních médií a předtiskové přípravy.

Modely HP Z210 nabízejí výběr možností profesionální grafiky, včetně 2D nabídky značek AMD a NVIDIA zahrnující možnosti duálních grafických karet, které podporují až čtyři 2D obrazovky. Mezi možnosti ve sféře 3D patří HD grafika  integrovaná v procesoru Intel, jež snižuje vstupní náklady na profesionální 3-D grafiku, a grafika nižší a střední třídy značek NVIDIA a AMD.
HP Z210 SFF je o 65 % menší než HP Z210 CMT. V obou velikostech je k dispozici široký výběr procesorů Intel Xeon E3 a druhé generace procesorů Intel Core i3/i5/i7.

HP EliteBook 8760w a 8560w jsou opatřeny čepy z hliníkové slitiny a zámky obrazovky z titanové slitiny, což podle výrobce zajišťuje jejich vyšší odolnost a delší životnost. HP EliteBook 8760w a 8560w byly dle HP vyvinuty k tomu, aby nabízely zpracování na úrovni pracovní stanice a podporovaly migraci na profesionální aplikace 3-D. Proto jsou vybaveny dvoujádrovými a čtyřjádrovými procesory druhé generace Intel Core i7 a i5. Díky kompatibilitě s technologií vPro poskytují potřebný výkon a podporují až 32 GB paměti RAM.

Mobilní pracovní stanice HP EliteBook dále nabízejí ukládání dat a portů, včetně USB 3.0, eSATA a portů pro nabíjení USB 2.0. Díky volitelné video paměti v rozsahu od 1 GB do 4 GB nabízí nová řada w profesionální grafická řešení z produkce značky NVIDIA s certifikáty ISV.

Ceny a dostupnost

Stolní pracovní stanice HP Z210 budou na českém trhu k dispozici od června za doporučenou cenu od 22 199 Kč s DPH. Mobilní pracovní stanice HP Elitebook 8760w and 8560w budou v prodeji od konce května 2011, ceny budou stanoveny.

Komentáře