HP představuje servery navržené pro Big Data

Společnost HP představila servery vyvinuté speciálně pro potřeby organizací, které pracují s obrovskými objemy dat (tzv. Big Data – „velká data“).

HP představuje servery navržené pro Big Data


Společně s příchodem nástrojů pro Big Data a všech příslibů jejich přínosů se řada organizací pokusila implementovat řešení pro zpracování velkých objemů dat na své stávající IT architektuře. Konzervativní IT infrastruktura ale v naprosté většině případů nebyla navržena pro odpovídající požadavky na zátěž, spojenou se zpracováváním velkých dat. Tyto první implementace tak nebyly optimální, a to jak z hlediska dosaženého výkonu, tak ani efektivity a ceny provozu.

Se zpracováním takto obrovských množství dat si podle HP poradí pouze řešení, která nabídnou obrovské datové úložiště, vysoký výpočetní výkon, nízkou spotřebu a úroveň generovaného tepla, a nízkou pořizovací cenu.

Servery z nové produktové řady HP ProLiant SL4500 jsou průmyslovým řešením, navrženým speciálně pro prostředí zpracovávající obrovské objemy dat. Modulární architektura optimalizuje provoz pro zátěž náročných aplikací


Úvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com
Komentáře