HP představuje tablet HP Slate 2 pro podnikové uživatele

Společnost HP oznámila nový tablet HP Slate 2 s funkcemi multitouch (multidotykové ovládání), multitasking (možnost spuštění několika aplikací současně) a se zabudovanými bezpečnostními prvky.

HP představuje tablet HP Slate 2 pro podnikové uživatele


HP Slate 2Tablet Slate 2 se podle HP hodí pro využití v podnikové sféře a na vertikálních trzích, jako je vzdělání, zdravotnictví, státní správa a obchod, kde práce často odvádí uživatele od tradičního kancelářského stolu. Je vybaven plnohodnotným operačním systémem Microsoft Windows, přitom si však udržel hmotnost 0,68 kg.

„Společnost HP vnímá kategorii tabletů jako jednu ze svých priorit. Nasloucháme našim zákazníkům a snažíme se produkty vylepšovat tak, aby lépe vyhovovaly jejich potřebám,“ uvedl Charl Snyman, viceprezident divize HP Personal Systems Group pro region Evropy, Středního východu a Afriky (EMEA).

HP Slate 2 má displej o úhlopříčce 22,6 cm (8.9”) s funkcí multitouch. Lze jej ovládat dotykem prstů anebo dotykovým perem (stylusem), včetně klávesnice Swype. Tablet je dále vybaven procesorem Intel Atom Z670 s technologií mSATA SSM pro rychlejší nastartování a delší životnost baterie (až 6 hodin).

Zaměstnanci, kteří často pracují mimo kancelář, ocení webovou kameru o rozlišení VGA (640 x 480 obrazových bodů) na přední straně pro videohovory, zatímco fotoaparát o rozlišení 3 Mpx na zadní straně snímá fotografie nebo video. HP Slate Dock zajišťuje připojení periferních zařízení přes dva USB 2.0 porty a jeden HDMI port.

Cena a dostupnost

Nový tablet HP Slate 2 by měl být na českém trhu dostupný na přelomu listopadu a prosince 2011. Jeho lokální cena nebyla dosud stanovena. Více informací o produktech, včetně technických specifikací a fotografií, naleznete na www.hp.com/personal.


Úvodní foto: © rubysoho - Fotolia.com
Komentáře