HP přichází s technologickou vizí extrémně úsporných serverů

Společnost HP představila technologický koncept obsahující vývojové platformy nových nízkoenergetických serverů.

HP přichází s technologickou vizí extrémně úsporných serverů


Nový koncept HP, označovaný jako projekt Moonshot, vychází z technologie HP konvergované infrastruktury a umožňuje sdílení zdrojů – včetně datových úložišť, síťových komponent, správy, napájení a chlazení – v tisících serverů současně. Zároveň naznačuje podobu budoucích nízkoenergetických výpočetních systémů a datových center určených pro provoz náročných webových aplikací, cloudové infrastruktury či vysoce škálovatelných prostředí.

Projekt Moonshot byl mj. vyvinut i k urychlení vývoje energeticky úsporných serverových řešení a průmyslové spolupráci výrobců v oblasti „hyperškálovatelných“ výpočetních prostředí typu cloudových služeb nebo výpočetního výkonu poskytovaného na vyžádání (on-demand computing).

Datová centra navržená v rámci projektu Moonshot, podle tiskového vyjádření HP dosáhnou vyšší efektivity a výkonu, zajistí chod více aplikací, spotřebují až o 89 % méně energie a zaberou až o 94 % méně prostoru. Ve srovnání s tradičními systémy navíc dojde ke snížení celkových nákladů až o 63 %.


Úvodní foto: © AA+W - Fotolia.com
Komentáře