HP rozšiřuje možnosti velkých firem při převodu služeb do cloudu

Společnost HP na výroční konferenci HP Discover ve Vídni oznámila uvedení nových řešení Cloud Solutions, která rozšiřují možnosti nasazení privátních, veřejných a hybridních cloudových systémů.

HP rozšiřuje možnosti velkých firem při převodu služeb do cloudu


Velké podniky, poskytovatelé služeb a státní správa mohou díky nim naplno využít všechny nové tržní příležitosti generované přechodem na cloud. Díky začlenění interních i outsourcovaných IT služeb si nyní zákazníci mohou vybrat z více způsobů využití cloudu tak, aby reflektoval tržní příležitosti, požadavky na dostupnost a cenovou politiku zákazníků. Masivnějšímu nasazení cloudových technologií ale zatím stále ještě brání obavy o bezpečnost a nedostatek interních zkušeností v organizacích.

Poskytovatelé služeb si zároveň uvědomují, že možnosti hybridního cloudu vyžadují nové obchodní modely, které zajistí využití a zprostředkování technologií jejich zákazníkům dalšími způsoby. Potřebují technologického partnera, který jim pomůže příležitosti na trhu identifikovat a „uchopit.“ Nové portfolio řešení HP Cloud Solutions, založené na HP konvergované infrastruktuře, nabízí hardware, software, služby a programy, které poskytovatelům služeb, velkým společnostem a státní správě zprostředkuje IT ve formě služby (IT as a service).

„Zákazníci chtějí pochopit, plánovat, nasazovat a vlastnit zdroje pro cloudová řešení v takové podobě, která jim zajistí pružnost IT prostředí, jeho kontrolu a zabezpečení při minimalizaci možných rizik,“ řekl Steve Dietch, vicepresident pro marketing HP Cloud Solutions and Infrastructure.

Záznam tiskové konference HP DISCOVER a doplňující informace o novinkách společnosti HP lze najít na webu www.hp.com/go/optimization2011.

Komentáře