HP Discover 2012: rozšíření portfolia konvergovaného cloudu

Společnost HP rozšířila portfolio svých služeb konvergovaného cloudu o nové nástroje, které zajišťují rozšířený přístup ke cloudovým technologiím napříč IT infrastrukturou, aplikacemi a informacemi.

HP Discover 2012: rozšíření portfolia konvergovaného cloudu


Novinky v oblasti cloudu představené při příležitosti HP Discover 2012 pokrývají následující oblasti:

•    Nasazování konvergovaných cloudových služeb v leteckém průmyslu.
•    Budování hybridních cloudových prostředí.
•    Správa cloudových aplikací další generace.
•    Zvýšení kancelářské produktivity díky cloudovým řešením pro tisk.
•    Odstranění bariér v oblasti expertízy cloudových IT řešení.

Řešení konvergovaného cloudu od HP bylo uvedeno na trh již v dubnu tohoto roku. Zahrnuje portfolio produktů založené na jednotné architektuře kombinující privátní, řízená a veřejná cloudová prostředí s tradiční IT infrastrukturou. Výsledkem by mělo být  ucelené prostředí, které se dokáže přizpůsobit aktuálním požadavkům organizace.

Hybridní cloud pro letecký průmysl

Vize HP s názvem „Intelligent Airline Cloud“ (inteligentní cloud pro letecké společnosti) nabízí integrované služby Software-as-a-Service (software jako služba, SaaS) a Infrastructure-as-a-Service (infrastruktura jako služba, IaaS) přizpůsobitelné specifickým požadavkům zákazníků z dané oblasti trhu. HP Converged Cloud Services for Airlines vychází z řešení HP Passenger Service Solution, které kombinuje produkty HP z oblasti cestovního a přepravního průmyslu do integrovaného systému pro rezervaci letenek a cestovní SaaS platformy.

Spojení řešení HP z oblasti cloudových služeb s modelem využívajícím licencování za použité servery přináší leteckým společnostem dle tiskového vyjádření společnosti HP rychlou škálovatelnost pro pokrytí aktuálních výpočetních požadavků při současném snížení nákladů a provozních výdajů. Na naši otázku, proč si HP vybralo pro demonstraci nových technologií právě letecký průmysl, nám odpověděl Magdy Assem (Senior Director HP, Solutions): "Letecký průmysl v současnosti prochází dynamickými změnami, přičemž většina společností neustále experimentuje s novými byznys modely - proto potřebují související systémy nasazovat v řádech hodin namísto týdnů či měsíců, jedině tak mohou alespoň na chvíli získat konkurenční výhodu. Pro HP se tak jedná o velice zajímavé prostředí."

Budování prostředí s hybridním cloudem

HP rovněž rozšířilo své portfolio cloudových služeb HP CloudSystem, aby umožnilo přístup zákazníků k dodatečné výpočetní kapacitě prostřednictvím služeb HP Cloud Services, Amazon Web Services a Savvis. Klíčový prvek portfolia HP konvergovaného cloudu v podobě řešení HP CloudSystem představuje integrovanou a otevřenou platformu, díky níž mohou organizace a poskytovatelé služeb vytvořit a spravovat služby napříč privátními, řízenými i veřejnými cloudovými prostředími.

Software CloudSystem Matrix podle HP nabízí organizacím možnost snížit čas potřebný pro nasazení cloudových technologií z několika týdnů na jediný den. Během něho lze vybudovat a nasadit komplexní IaaS implementaci pro virtualizované prostředí. Toto řešení lze provozovat na standardních serverech podporujících technologie VMware a Microsoft Hyper-V.

Nová verze nástroje HP Cloud Service Automation rozšiřuje nabídku unifikovaných řešení HP pro zprostředkování a správu služeb aplikací i infrastruktury v rámci HP CloudSystem či řešení jiných dodavatelů. Zákazníci mohou zvýšit pružnost své IT infrastruktury a snížit provozní náklady díky specializovanému portálu a automatizované správě životního cyklu.

Správa cloudových aplikací

S tím, jak organizace přecházejí do nových cloudových prostředí, narůstá složitost jejich aplikačního portfolia i jednotlivých firemních operací. HP Application Performance Management 9.2 for Converged Cloud dokáže zákazníkům pomoci se správou konvergovaných cloudových prostředí, stejně jako optimalizovat správu cloudových i mobilních aplikací.

Cloudový tisk pro podnikové nasazení

Cloudové tiskové řešení pro podniková prostředí HP ePrint Enterprise 2.0 nabízí možnost tisku na současných síťových tiskárnách z mobilních zařízení bez instalace dodatečných ovladačů. V rámci HP Printing and Personal Systems Managed Services a HP ePrint Enterprise 2.0 lze nyní využít až tří běžných tiskových technologií, lokalizace v 10 jazycích a možnost tisku pro návštěvníky. Tisková aplikace je dostupná pro mobilní zařízení se systém Android, iPhone, iPad a BlackBerry.

Doplňující informace o cloudových řešeních a službách společnosti HP jsou k dispozici na webových stránkách www.hp.com/go/hpdiscover2012.


Úvodní foto: Cestmir Zak
Komentáře