HP rozšiřuje řadu pracovních stanic o nové stolní, mobilní i prostorově úsporné modely

HP odhalilo novou nabídku pracovních stanic, která zahrnuje první prostorově úsporné pracovní stanice (Small Form Factor – SFF) dostupné po celém světě, vylepšení vícejádrových procesorů v řadě pracovních stanic Z a mobilní pracovní stanice s displeji s technologií DreamColor.

HP rozšiřuje řadu pracovních stanic o nové stolní, mobilní i prostorově úsporné modely


Nový přírůstek do řady pracovních stanic Z, HP Z200 SFF workstation, poskytuje výkon a spolehlivost pracovní stanice v elegantním, kompaktním a cenově dostupném balení, díky čemuž je výborným řešením pro prostorově omezená prostředí, jako je například zdravotnictví, strojírenství, školství, finanční sektor, či oblast výroby původních zařízení.

Šestijádrové procesory řady 32nm Intel Xeon 5600 jsou nyní dostupné pro pracovní stanice HP Z800, Z600 a Z400, což jim poskytuje vyšší výkon při paralelních výpočetních procesech.

Mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8740w, která je oděna do šedostříbrného eloxovaného hliníku, je v současnosti nejvýkonnější mobilní pracovní stanicí HP. Poskytuje pokročilé vlastnosti na poli grafiky i výkonu spolu se schopností zobrazovat věrné, předvídatelné a konzistentní barvy na displeji s technologií HP DreamColor.

Výkon pracovních stanic v kompaktním balení

HP Z200 přichází s  úsporným designem, díky kterému zabírá o téměř dvě třetiny místa méně oproti modelům Z200 minitower. Pro využití výkonu nejnovějších technologií Intelu nabízí HP Z200 SFF volbu z dvoujádrových procesorů řady Intel Core i3 a i5, případně z čtyřjádrových procesorů vyšší řady Intel Xeon 3400.

HP Z200 SFF podporuje až 16 gigabytů paměti ECC až 2 terabyty (TB) úložné kapacity s rychlým přístupem. Obsahuje také možnost volby profesionálních 2-D a 3-D grafických řešení. HP Z200 SFF se také vyznačuje jednoduchým použitím a správou – snadno demontovatelné šasi, pohodlně umístěné USB porty v přední části a možnost využití karty FireWire 1394a.

Vylepšením souběžných úloh k „megataskingu“

Pracovní stanice HP řady Z jsou ideální pro víceprocesové úlohy například ve strojírenství, tvorbě digitálního 3D obsahu, naftařství či vědě. Díky nové řadě procesorů Intel Xeon 5600 totiž nabízí až 12 jader s integrovanými ovladači paměti, technologii Intel Turbo Boost a technologii Intel Hyper-Threading.

Nové procesory jsou dostupné pro pracovní stanice HP Z800, Z600 a Z400 a umožňují současný běh až 24 procesů při použití šestijádrových procesorů se zapnutou funkcí Hyper-Threading.

Navíc pracovní stanice HP řady Z využívají zdroje s efektivitou minimálně 85 procent, v případě HP Z200 a HP Z200 SFF, či volitelně u HP Z800, i 89 procent, což snižuje jak celkovou spotřebu energie, tak množství zbytečně uvolněného tepla. Řada pracovních stanic HP Z nabízí konfigurace certifikované Energy Star 5.0.

U všech pracovních stanic Z je 90 procent jejich hmotnosti recyklovatelných a jsou registrovány jako EPEAT Gold.

Výkon na cestách

Mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8740w nabízí výkon pracovní stanice certifikované pro ISV v mobilním balení. S displejem o úhlopříčce 17 palců, řadou procesorů Intel včetně Core i7 Extreme Edition, a podporou až 16 GB paměti je schopná 8740w dostát požadavkům i těch nejnáročnějších aplikací.

Zahrnutí portů USB 3.0 přináší zvýšení propustnosti a výkonu. Možnost volby displeje s technologií DreamColor poskytuje profesionálům možnost pracovat s širokou škálou přesně prezentovaných barev pro dosažení precizních výsledků. 8740w používá LCD panel s 30 bitovou barevnou hloubkou, která umožňuje zobrazit až 1 miliardu barev, což je 64krát více, než tradiční displej. Díky tomu poskytuje úroveň kontroly barev, která byla do této doby obvyklá pouze u stolního displeje HP DreamColor LP2480.

Pomocník pro nastavení mobilních displejů spolu s volitelnou sadou pro barevnou kalibraci umožňují kontrolu, nastavení a vyvážení displejů s technologií DreamColor tak, aby byly zaručeny předvídatelné barvy.

Grafická řešení obvyklá u pracovních stanic maximalizují výkon zobrazení. 8740w nabízí výběr z ATI FirePro M7820 s 1 GB GDDR5 dedikované paměti, či NVIDIA Quadro FX 2800M, nebo NVIDIA Quadro FX 3800M – obě s 1 GB GDDR3 dedikované paměti.

Uživatelé, kteří zvolí konfiguraci s ATI FirePro, mohou těžit z podpory Direct X 11 a také z práce na několika displejích. Přes jeden grafický procesor může mobilní pracovní stanice poskytovat zároveň až čtyři nezávislé video výstupy a zároveň zobrazovat na vestavěný displej, což je dohromady pět nezávislých monitorů.

Nedávno oznámená mobilní pracovní stanice HP EliteBook 8540w je nyní také k dispozici s volitelným displejem DreamColor, či novým grafickým adaptérem ATI FirePro M7820.

Software HP Performance Advisor, předinstalovaný na pracovních stanicích HP, automaticky vyladí pracovní stanici tím, že nalezne a nainstaluje správné ovladače a optimálně nastaví systém podle práce konkrétního uživatele. Tento typ vyladění může znamenat citelné zlepšení výkonu a spolu se stabilitou systému i běžícího software ještě zlepšuje návratnost investice do tohoto zařízení.

Více informací o produktech, dostupnosti a cenách naleznete na www.hp.cz.

Komentáře