HP si ponechá divizi osobních počítačů PSG

Společnost HP v pátek oznámila, že dokončila hodnocení strategických alternativ pro divizi osobních počítačů (PSG) a rozhodla, že uvedená divize zůstane součástí společnosti.

HP si ponechá divizi osobních počítačů PSG


Jak jsme vás již informovali, společnost HP v pátek oznámila, že dokončila hodnocení strategických alternativ pro divizi osobních počítačů (PSG) a rozhodla, že uvedená divize zůstane součástí společnosti.

„HP objektivně zhodnotilo strategický, finanční a provozní dopad vyčlenění PSG. Z naší analýzy vyplývá, že ponechání PSG v rámci HP je správné rozhodnutí pro zákazníky, partnery, akcionáře i zaměstnance,“ uvedla Meg Whitman, prezidentka a generální ředitelka HP.

Na strategickém zhodnocení se podíleli odborníci z dané oblasti z různých divizí a pozic. Hodnocení založené na faktech odhalilo hloubku integrace, která se uskutečnila v klíčových provozech, jakými jsou dodavatelský řetězec, IT a nákup. Toto zhodnocení údajně potvrdilo rozsah, kterým PSG přispívá do portfolia HP, jakož i k celkové hodnotě značky. Nakonec se také ukázalo, že náklady na případné znovuvytvoření samostatné společnosti by převážily jakékoliv výhody rozdělení.

Výsledek tohoto procesu dle tiskového vyjádření potvrzuje obchodní model HP a jeho hodnotu pro zákazníky a akcionáře. Představenstvo společnosti HP věří, že PSG jako součást větší entity může podporovat růst ziskovosti a akcelerovat nabídku zákaznických řešení ostatních částí společnosti HP.


Úvodní foto: © Okea - Fotolia.com
Komentáře