HP slaví 20. výročí zahájení prodeje serverů ProLiant

Společnost HP v letošním roce oslavuje významné jubileum – dvacáté výročí zahájení prodeje serverů ProLiant. Už v roce 1989 – v době, kdy v tehdejším Československu padala železná opona – se začaly vyrábět a prodávat první servery patřící do dnešní linie přístrojů HP ProLiant.

HP slaví 20. výročí zahájení prodeje serverů ProLiant


Společnost Hewlett-Packard Česká republika se rozhodla v rámci oslav těchto „dvacetin“ vyhlásit netradiční soutěž pro všechny svoje tuzemské zákazníky. Proto spouští velkou pátrací akci po nejstarším funkčním serveru (typu SystemPro, SystemPro XL, ProSignia či ProLiant), který je v České republice ještě stále v provozu. Hledání nejstaršího funkčního serveru nasazeného v běžném provozu bude probíhat v nejbližších dvou měsících a skončí 31. ledna 2010.

Vítěz, resp. firma, která v ČR provozuje nejstarší zaregistrovaný HP/Compaq server, dostane na slavnostním vyhlášení od HP oproti jeho předání výměnou zbrusu nový server HP ProLiant včetně všech služeb, které zajistí bezproblémový přenos operačního systému, aplikací a dat ze starého přístroje na nový. Serverový veterán bude následně dočasně umístěn v expozici Muzea počítačů (www.muzeumpocitacu.cz) a poté v čestné vitríně v zákaznickém oddělení sídla společnosti HP, kde bude hrdě nést jména vítězné firmy a rovněž obchodního partnera.

Servery do soutěže mohou jednotlivci, firmy či obchodní partneři HP nominovat na webových stránkách www.hp.cz/20letProLiant. Stěžejním kritériem výběru nejstaršího funkčního serveru HP bude jeho výrobní číslo. Vítězný produkt oznámí společnost HP v pondělí 1. února 2010 prostřednictvím tiskové zprávy, slavnostní vyhlášení se uskuteční během února 2010.

Komentáře