HP Discover 2012: StoreOnce umožňuje zálohovat data rychlostí až 100 TB/h

Společnost HP oznámila uvedení nových řešení pro deduplikaci dat z rodiny produktů HP StoreOnce Backup.

HP Discover 2012: StoreOnce umožňuje zálohovat data rychlostí až 100 TB/h


Nová řešení podle tiskového vyjádření HP přinášejí zálohovací výkon dosahující až 100 terabajtů (TB) za hodinu a obnovení dat rychlostí až 40 TB za hodinu v rámci jednoho systému. Výsledkem by tak měl být kratší čas potřebný k obnovení dat a snížení požadavků na úložnou kapacitu i nákladů spojených s udržováním dostatečné šířky pásma prostřednictvím softwarového nástroje HP StoreOnce Catalyst.

Zmínku si zaslouží také zvýšení produktivity při zpracovávání dat díky softwaru HP Data Protector 7, jenž využívá nástroj Autonomy Intelligent Data Operating Layer (IDOL) a poskytuje kontextové informace pro rychlejší zálohování i obnovu dat. Zákazníci tak mají možnost chránit, vyhledávat a obnovit informace na základě významu, který obsahují. Pokud vás tedy v kritickém okamžiku zajímají pouze účetní data za minulý týden z pohledu jedné divize, můžete si nechat primárně obnovit právě je a nemusíte čekat, než se ze zálohy načte vše.

HP StoreOnce

HP StoreOnce nabízí sjednocenou deduplikaci dat, což znamená, že data jsou deduplikována pouze jednou a poté přesunuta do jiného umístění bez dalšího zpracování. HP StoreOnce podle tiskového prohlášení obsahuje architekturu, která prostupuje celým podnikovým prostředím, od aplikačních serverů v odloučených pracovištích až po centrální datová centra, a nabízí mnohem efektivnější a méně nákladné přístupy oproti předchozí generaci srovnatelných systémů.

Nový software HP StoreOnce Catalyst pro systémy HP StoreOnce Backup umožňuje zákazníkům deduplikovat data na aplikačních serverech nebo zálohovat servery před jejich migrací na centralizovaný systém HP StoreOnce Backup. Díky tomuto přístupu se podle HP zvyšuje flexibilita provozu a lze dále optimalizovat procesy zálohování, zefektivnit využití zdrojů, snížit síťové nároky a zvýšit celkovou rychlost zálohování.

Při správě deduplikace dat a jejich přesunu v rámci prostředí HP StoreOnce Catalyst mohou uživatelé využít software HP Data Protector 7, Symantec NetBackup nebo Symantec Backup Exec. Nezávislí dodavatelé softwaru (Independent software vendors, ISV) mají možnost dosáhnout stejného cíle díky vývojářskému kitu HP StoreOnce Catalyst, který je dostupný v rámci opensource licence.


Úvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com
Komentáře