HP transformuje nabídku serverů pro kritické podnikové aplikace do jedné platformy

Společnost HP představila projekt „Odyssea“, který podle ní změní představy o budoucí podobě serverových řešení zajišťujících běh kritických podnikových aplikací.

HP transformuje nabídku serverů pro kritické podnikové aplikace do jedné platformy


Projekt je založen na vývojových plánech, které podle tiskového vyjádření HP sjednotí serverové architektury UNIX a x86 a zpřístupní tak vysokou dostupnost, výkon a svobodu výběru v jedné serverové platformě pro kritické podnikové aplikace. Nový vývojový plán společnosti HP pro příští dva roky zahrnuje nejen další pokračování inovací serverů HP Integrity, řešení HP NonStop a operačních systémů HP-UX a OpenVMS, ale také nové škálovatelné super blade servery s procesory Intel Xeon pro HP Superdome 2 s kódovým označením „DragonHawk” a škálovatelné blade servery pro šasi c-Class s kódovým označením „HydraLynx”. Součástí plánu je také posílení operačních prostředí Windows a Linux o inovace pocházející ze systému HP-UX.

Blade servery „DragonHawk“ umožní zákazníkům HP vedle kritických podnikových aplikací běžících v prostředí HP-UX na blade serverech s procesory Intel Itanium zároveň zpracovávat úlohy v prostředí Microsoft Windows či Red Hat Enterprise Linux na blade serverech s platformou Intel Xeon ve stejném šasi Superdome 2.

Více informací je k dispozici na webu www.hp.com/go/Odyssey.

Komentáře