HP uvádí na český trh servery ProLiant osmé generace, přinesou výraznou automatizaci

Modelová řada serverů ProLiant Gen8 je podle HP výsledkem dvouletého vývoje s rozpočtem 300 milionů dolarů.

HP uvádí na český trh servery ProLiant osmé generace, přinesou výraznou automatizaci


Společnost HP v rámci konference „Generation 8 Roadshow“ oficiálně uvedla na český trh aktuální generaci serverů HP ProLiant Generation 8 (Gen8), která se bude vyznačovat vysokou mírou automatizace. Současně byla také zahájena výroba serverů HP Gen8 v montážních areálech Foxconn v Kutné Hoře a jejich distribuce nejen českým zákazníkům, ale i do zemí regionu EMEA (Evropy, Blízkého Východu a Afriky).

Servery HP ProLiant Gen8 představují výsledek dvouletého vývojového programu nazvaného projekt Voyager s rozpočtem 300 milionů dolarů, jehož cílem bylo dle tiskového vyjádření HP zlevnit provoz datových center prostřednictvím  automatizace dílčích částí i celého životního cyklu serverových řešení. To by mělo přinášet úspory zejména díky snížení nároků na "manuální" lidskou práci.

Tři fáze transformace serverového trhu

 HP ProLiant 8

 

Projekt Voyager, jehož prostřednictvím nyní HP automatizuje každou dílčí část životního cyklu serverů, představuje třetí fázi víceleté transformační strategie společnosti HP v oblasti serverového trhu. První transformační fáze odstartovala v listopadu 2011 v podobě projektu Moonshot, který přinesl návrh serverů s nízkou energetickou náročností. Projekt Odyssey, druhá fáze transformační strategie, dle vize HP stanovil nový standard řešení zajišťujících náročné výpočty pro kritické systémy a aplikace.

Dynamická akcelerace zátěže a mnohem snazší administrace

Architektura ProActive Insight použitá v modelové řadě HP ProLiant Gen8 zahrnuje hardware a software umožňující pokročilou automatizaci životního cyklu serverů. Poskytuje také průběžnou analýzu aktuálního stavu serveru, spotřeby elektrické energie a další diagnostiku.

Servery HP Gen8 jsou rovněž první hardwarovou platformou HP, která obsahuje služby proaktivní podpory Always On Support Services. Díky těmto službám mohou zákazníci dle HP odhalit problémy dříve, než reálně nastanou, dosáhnout až 95% úspěšnosti už při jejich prvotním řešení a zkrátit případný výpadek provozu až o 66 %. Servery HP ProLiant Gen8 jsou od dnešního dne dostupné českým zákazníkům prostřednictvím prodejních míst HP a obchodních partnerů.


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře