HP uvádí výkonný přepínač pro video a mobilní aplikace

Jednotná správa překlenuje fyzické a virtuální sítě od datových center, přes pobočky až po cloud.

HP uvádí výkonný přepínač pro video a mobilní aplikace


Společnost HP oznámila dostupnost páteřního přepínače HP A-series 10500, který je založen na nové architektuře HP FlexNetwork. HP zároveň uvedlo nové řešení HP FlexManagement, které spojuje správu fyzických a virtuálních sítí v jediném systému, a zároveň zajišťuje prevenci před narušením sítě (IPS) optimalizovanou pro virtuální a cloudovou infrastrukturu. Ta zvyšuje zabezpečení infrastruktury FlexFabric v datovém centru.

Nová řešení jsou založena na jednotné architektuře HP FlexNetwork, která umožňuje klientům využívat mediální obsah, virtualizaci, mobilitu přístupu a cloud computing v datovém centru, rozsáhlých podnikových prostředích či pobočkách společností.

Architektura HP FlexNetwork jako hlavní součást tzv. HP Converged Infrastructure sjednocuje síťová sila zajištěním konzistentní implementace standardních protokolů ve všech síťových zařízeních v podniku. Trh s páteřními přepínači, největší segment z oblasti síťových prvků, má letos podle IDC překonat hranici 13,7 miliard USD oproti 12 miliardám v roce 2010. Řada páteřních přepínačů HP A10500 byla navržena pro poskytování multimediálních služeb v jádru areálové sítě. Mezi jejich vlastnosti patří nízká latence 3 ms (mikrosekundy) a 128 portů 10GbE s připojením rychlostí fyzického spojení.

Pro rozsáhlé síťové lokality je možné dodat i tzv. superpáteř se 208 porty 10GbE a připojením rychlostí fyzického spojení tvořené dvěma přepínači A10500, které využívají Intelligent Resilient Framework. Tato inovace HP umožňuje virtualizovat několik přepínačů, aby fungovaly jako jediný přepínač. Po přidání nových linkových karet bude A10500 podporovat i 100GbE sítě. Přepínač A10500 se vzhledem ke své latenci, propustnosti a hustotě ideálně hodí pro poskytování služeb s vysokými nároky na přenosové pásmo, například pro video ve vysokém rozlišení. Na přístupové vrstvě architektury FlexCampus se počítá s inovovanými přepínači E5400 a E8200.

FlexNetwork: sjednocení správy fyzických a virtuálních sítí

Rozrůstání IT, komplikovanost vícevrstvých nasazení a rostoucí nároky na virtualizaci dostávají starší sítě na hranici únosnosti. Klienti musí své sítě zjednodušit architekturou HP FlexNetwork, aby připravili své organizace na rostoucí nároky počítačových modelů orientovaných na služby, jako je cloud, mobilní aplikace nebo virtualizace. HP IMC ve verzi 5 podle svých autorů poskytuje jednotný pohled na virtuální a fyzickou síť v datovém centru. Urychluje poskytování služeb, zjednodušuje provoz a posiluje dostupnost sítě. Automaticky vyhledává virtuální počítače, virtuální přepínače a jejich vztah k fyzické síti. Překonává tak výzvy spojené se správou čím dál „virtualizovanějších“ datových center orientovaných na služby.

Připravovaná verze IMC 5.1 navíc přidá automatickou synchronizaci informaci o připojení sítě s technologií HP Virtual Connect pro blade servery. IMC 5.1 dále automatizuje proces vytvoření profilu serveru, a tak uživatele o krůček přibližuje zprovoznění cloudu jedním tlačítkem.

Zákazníkům, kteří chtějí rozšířit jednotnou správu z prostředí klasické sítě v heterogenních podnikových prostředích do celé podnikové infrastruktury, nabízí HP řešení Network Management Center 9.1, součást softwarového portfolia HP Business Service Management.

Rozvoj zabezpečení virtuálních a cloudových prostředí

Řada aplikací v datových centrech je sice virtualizována, ale starší bezpečnostní řešení chrání pouze fyzická prostředí s jednotlivými pracovními úlohami. Nové zařízení HP TippingPoint IPS S6100N nabízí škálovatelnou soustavu zabezpečení sítí, která zajišťuje automatickou a konzistentní ochranu při vytváření nebo přesouvání virtuálních počítačů napříč podnikem.

Soustava HP Secure Virtual Framework poskytuje řešení pro fyzická, virtuální i cloudová prostředí, které je podle HP o 60% výkonnější oproti předchozí generaci. Zařízení HP S6100N dokáže provádět hloubkové prověřování paketů v reálném čase rychlostí až 16 Gb/s, čímž chrání kritické aplikace a zajišťuje jejich dostupnost bez negativního dopadu na výkon.

Ceny a dostupnost

Přepínač HP A10500 bude k dispozici ve druhém pololetí roku 2011 za předpokládanou cenu 650 000 Kč. Řešení HP IMC 5.0 bude k dispozici v nejbližších dnech za předpokládanou cenu 130 000 Kč. Předpokládané zahájení prodeje HP IMC 5.1 je do konce roku 2011. Cena zařízení HP TippingPoint IPS S6100N činí přibližně 3,5 milionu korun.

Komentáře