HP nabídne pokročilejší analýzy provozu IT

Společnost HP představila novou verzi softwaru HP Business Service Management 9.2 (BSM), který využívá analytické nástroje pro velké objemy dat (Big Data).

HP nabídne pokročilejší analýzy provozu IT


HP ve svém tiskovém prohlášení upozorňuje, že s rostoucím využíváním virtualizačních a cloudových technologií organizace přestávají zvládat správu všech technologií ve svých IT prostředích, což pracovním týmům zodpovědným za správu aplikací a provoz komplikuje předpovídání potenciálních problémů. Potřebují proto nové řešení pro předvídání výskytu známých problémů a identifikaci dosud neznámých hrozeb ještě dříve, než mohou ohrozit chod IT.

HP BSM proto nabízí detailní přehled o chování aplikací a služeb. Díky analýze v reálném čase i hodnocení dřívějších událostí dokáže monitorovat „zdraví“ jednotlivých vrstev IT – od podnikových služeb a aplikací až po infrastrukturu a síťové komponenty. Zákazníci tak mohou proaktivně předvídat a předejít možným IT problémům.

Novinkou v HP BSM je nástroj HP Operational Analytics (OpsAnalytics), který nabízí komplexní přehled o stavu IT služeb. Základem je automatická korelace analýz konsolidovaných dat, mezi nimiž nechybí informace o zařízení, záznamy ze žurnálových souborů (logů), události, topologie nebo údaje o výkonnosti.


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře