HP zdokonaluje sítě pro virtualizaci a přístup z mobilních zařízení

Řešení HP FlexNetwork urychlí nasazení aplikací do IT infrastruktury datových center, kampusů či poboček.

HP zdokonaluje sítě pro virtualizaci a přístup z mobilních zařízení


Společnost HP oznámila uvedení nových síťových produktů a služeb založených na architektuře HP FlexNetwork, jež nabízí flexibilitu zejména uživatelům, kteří potřebují držet krok s proměnlivými požadavky zákazníků na IT infrastrukturu. Pro standardní síťovou infrastrukturu je podle HP charakteristický nedostatek flexibility, přitom ta je dnes nezbytná pro lepší podporu virtualizovaných infrastruktur, kvůli maximální šířce pásma vyžadované náročnými multimediálními aplikacemi či škálovatelnosti související s narůstajícím počtem připojených mobilních zařízení.

Nová řešení HP Networking nabízejí podporu virtualizace i multimediálních a mobilních aplikací uvnitř firem při  migraci na novější internetové protokoly, 10Gb ethernetové (GbE) síťové standardy a virtualizované služby napříč jednotlivými pobočkami:

—    Řešení HP FlexFabric pro datová centra nyní zahrnuje nový 10 GbE HP 5900 rackový přepínač a aktualizovanou verzi modelů série HP 12500, které uživatelům nabízejí zvýšení rychlosti komunikace mezi servery až o 80 %.
—    Systém HP FlexCampus založený na nových stohovatelných přepínačích HP 3800 poskytuje podle HP až o 450 % vyšší výkon a novou referenční architekturu pro kampusy. Sjednocuje kabelové a bezdrátové sítě, aby zajistil  mobilitu a plynulý běh náročných multimediálních aplikací.
—    Rozšířené portfolio nových virtualizovaných servisních modulů HP FlexBranch s technologií HP partnerů VMware a Citrix pomáhá urychlit poskytování jednotlivých aplikací pobočkám a přitom ušetřit 21 % provozních nákladů.
—    Řešení HP FlexManagement s integrovaným filtrováním přístupů z mobilních sítí (NAC, Network Access Control) v rámci produktu HP Intelligent Management Center 5.1 sjednocuje firemní politiku přístupu k mobilním zařízením a zároveň chrání IT infrastrukturu před mobilními hrozbami.
—    Specializované služby zpřístupňují přechod na protokol IPv6; zajišťují tak lepší kontinuitu provozu a minimalizují související rizika.

Síťová architektura HP FlexNetwork je součástí řešení HP Converged Infrastructure. Optimalizuje provoz síťových prostředí zajištěním jednotné implementace protokolů do všech zařízení, která jsou součástí podnikové sítě. Díky tomu mohou zákazníci zjednodušit a zrychlit poskytování služeb v rámci datových center, kampusů či poboček, stejně jako dosáhnout vyšší míry agility a inovací. Více informací o řešeních HP Networking je k dispozici na webových stránkách www.hp.com/networking.


Foto: © Andrey Zyk - Fotolia.com


Úvodní foto: Fotolia.com
Komentáře