HP zvyšuje podíl na celosvětovém trhu se síťovými řešeními

Společnost HP oznámila, že její divize síťových řešení dosáhla v prvním čtvrtletí letošního roku nárůstu tržního podílu ve všech regionech.

HP zvyšuje podíl na celosvětovém trhu se síťovými řešeními


Podle nedávno vydané zprávy analytické společnosti Dell’Oro Group roste divize HP Networking rychleji než celosvětový trh a zároveň zvyšuje svůj podíl na trhu na úkor konkurence. Zpráva dále uvádí, že divize HP Networking zaznamenala v prvním kvartálu letošního roku celosvětový nárůst 2,5 % v podílu na trhu s ethernetovými přepínači vrstvy 2 / vrstvy 3.

Podle zprávy dosáhla společnost HP také 2,5% nárůstu prodeje routerů a 2,2% nárůstu prodaných prvků bezdrátových sítí (WLAN). Společnost HP nedávno představila architekturu HP FlexNetwork, unifikované řešení určené pro datová centra, školy a pobočky organizací. HP Converged Infrastructure sjednocuje síťová sila zabezpečením protokolů ve všech síťových zařízeních v rámci celého podniku.


Další fakta o společnosti HP uvedená ve zprávě Dell’Oro Group:

—    Upevnění pozice jedničky v prodejích inteligentních řiditelných přepínačů s 34% podílem na trhu
—    Posílení pozice dvojky na trhu s přepínači a routery z hlediska příjmů i podílu na trhu – s 12% podílem na příjmech a 20,2% podílem na počtu prodaných přepínačů, resp. s 5,5% podílem na příjmech a 10,3 % podílem na počtu prodaných routerů.
—    Meziroční nárůst tržeb na trzích ve všech světových regionech: 1% v Severní Americe; 2% v Evropě, na Blízkém Východě a v Africe; 6% v Asii, Tichomoří a v Japonsku; a 4% v oblasti Latinské Ameriky.
—    Předstižení trhu z hlediska nárůstu podílů ze zisku v Asii, Tichomoří a v Japonsku s nárůstem od 14,6 % do 20,1 %, a v Latinské Americe s růstem od 12,6 % po 16,1 % za stejné období.
—    Překonání růstu trhu v oblasti prodeje přepínačů, routerů a WLAN prvků trvale během posledních dvou let, počínaje prvním čtvrtletím roku 2009.

Komentáře