Servery HP Proliant v příštích letech poběží na Solarisu

Společnosti HP a Sun Microsystems oznámily rozšířenou víceletou partnerskou dohodu, která umožňuje společnosti HP distribuovat a poskytovat softwarovou technickou podporu k operačnímu systému Sun Solaris 10 na serverech a blade platformách HP ProLiant.

Servery HP Proliant v příštích letech poběží na Solarisu


Podle podmínek nové dohody výrobce původního zařízení (OEM) a dohody o podpoře se Sun stává strategickým distribučním partnerem operačního systému serverů HP ProLiant a Solaris byl povýšen mezi klíčová operační prostředí pro platformu HP ProLiant. Nová dohoda stanovuje podmínky další spolupráce obou společností na rozvoji poptávky po systémech Solaris a OpenSolaris na serverech a blade serverech HP ProLiant.

HP a Sun zlepšují stávající nabídku pro zákazníka tím, že poskytnou jediný bod nákupu, kontaktu a zodpovědnosti pro Solaris na systémech HP ProLiant. Ve snaze dále snížit provozní náklady budou firmy spolupracovat na integraci Solarisu 10 se softwarem HP Insight na serverech HP ProLiant, aby zajistily zákazníkům lepší použitelnost a vylepšily možnosti správy.

Instalace systému Solaris na serverech HP ProLiant už využívá velké množství zákazníků. Produkty HP ProLiant mají totiž 36% podíl na trhu serverů s procesory x86 a pro Solaris x86 je k dispozici více než 4 300 jedinečných aplikací. Zákazníci serverů HP ProLiant, kteří preferují Solaris x86, mají nyní přístup k celému infrastrukturnímu řešení - serveru, softwaru, úložným zařízením a službám - od jediného zdroje, což jim usnadní a zlevní proces nákupu.

V rámci dohody HP také posílí svou účast na činnosti komunity OpenSolaris a bude spolupracovat s ostatními uživateli na vývoji funkcí a zajištění interoperability.

 

Komentáře