HSBC vytvoří v Ostravě centrum služeb

HSBC vytvoří v Ostravě centrum služeb


Jedna z největších světových bank HSBC chce do konce roku 2010 v Ostravě zaměstnat až 444 odborníků a investovat skoro půl miliardy korun do Centra sdílených služeb pro své zákazníky z celé střední a východní Evropy.

HSBC chce postupně otevírat menší Centra zákaznických služeb i v dalších zemích střední a východní Evropy. Všechna ale budou podléhat vedení z České republiky. Úměrně tomu se bude rozrůstat i ostravské Centrum. Už v letošním roce v něm najde práci 70 lidí.

Centrum sdílených služeb HSBC bude patřit mezi desítku největších obdobných projektů, na kterých se CzechInvest kdy podílel. Velmi si ceníme toho, že si společnost pro svou investici vybrala Ostravu, kterou podniky donedávna vnímaly především jako průmyslové město,“ uvedl Roman Čermák, generální ředitel agentury CzechInvest. „Banka potvrzuje trend posledních let – stále více investic v České republice směřuje do sofistikovaných projektů, které tvoří páteř znalostní ekonomiky. Ve studii společnosti Ernst & Young se Česká republika umístila mezi desítkou investorsky nejzajímavějších zemí světa. Poradenská firma PricewaterhouseCoopers označila ČR dokonce za čtvrté nejlepší místo pro investice do služeb.“

Komentáře