HTC se přetahuje s Nokií o přízeň Microsoftu. Uvádí nové smartphony s Windows Phone 8

S požehnáním Steva Ballmera včera společnost HTC představila dvojici nových high-endových smartphonů běžících na WP8. Funkcemi i vzhledem budou přímo konkurovat novým Lumiím od Nokie.

HTC se přetahuje s Nokií o přízeň Microsoftu. Uvádí nové smartphony s Windows Phone 8


Tchajwanský výrobce se na svých webových stránkách pyšní heslem „first signature Windows phones“, tedy snaží se naznačit, že právě jeho novinky jsou prvními smartphony, jež Microsoft schválil jako právoplatné Windows Phone 8 telefony (přece jen v názvu nesou název mobilního OS). Dle tvrzení technologického zpravodajského serveru Pocket-lint se zdála být Nokia zprávou šokována, nicméně údajně slíbila,  že se později vyjádří k tomu, co mělo společné oznámení HTC a Microsoftu ve skutečnosti znamenat.

Podobně jako v případě nejnovějších zástupců řady Lumia z produkce Nokie i společnost HTC představila dva modely, high-endový Windows Phone 8X a o něco slabší Windows Phone 8S.

HTC Windows Phone 8X disponuje 4,3palcovým HD displejem, dvoujádrovým 1,5GHz procesorem Qualcomm Snapdragon S4, 1GB operační pamětí RAM a 16GB interní pamětí. Nutno zmínit taktéž přítomnost NFC adaptéru použitelného například pro bezkontaktní platby podporované samotným OS. Telefon je dále vybaven 8MPx zadní kamerou s objektivem o světelnosti f/2.0 a zadní 2,1MPx kamerou. Podobně jako Lumia 920 bude i HTC Windows Phone 8X nabízen v několika barevných variantách, aby podpořil designérské zpracování uživatelského rozhraní WP8.

Slabší zástupce, Windows Phone 8S, nese 4palcový displej s rozlišením 800 x 480 px, dvoujádrový 1GHz procesor, 512MB RAM a 4GB interní paměť. Oba telefony pak lákají na audio software Beats Audio, přičemž Windows Phone 8X by měl dokonce disponovat vestavěným hardwarovým zesilovačem.

Obě novinky by se měly na prodejní pulty dostat v listopadu, přičemž budou dostupné ve více než 50 zemích. Doporučenou koncovou cenu telefonu však výrobce zatím nezveřejnil.

 

Zdroj: Htc.com, Windowsteamblog.com


Úvodní foto: HTC
Komentáře