Huawei a Vodafone podepsaly smlouvu na dodávku 3G technologie

Huawei Technologies Co., Ltd. („Huawei”) podepsala smlouvu se společností Vodafone Czech Republic a.s. na výstavbu sítě UMTS.

Huawei a Vodafone podepsaly smlouvu na dodávku 3G technologie


***tisková zpráva společnosti Huawei Technologies (Czech), s.r.o.

Společnost Huawei Technologies Co., Ltd. („Huawei”) podepsala smlouvu se společností Vodafone Czech Republic a.s. na výstavbu sítě UMTS. Podle smlouvy bude Huawei pro potřeby Vodafone v České republice dodávat systém UTRAN využívající novou generaci technologie NodeB. Výstavba systému UTRAN představuje počátek úzké spolupráce mezi oběma společnostmi po té, co v listopadu 2005 byla Huawei vybrána Vodafone mezi preferované dodavatele.

Víceprezident pro technologii Vodafone Czech Republic Fred Hrenchuk řekl: „Máme v plánu spojit nejmodernější technologie a mezinárodně prověřené služby, které přitahují zákazníky a zvyšují provoz v síti. Naším cílem je, aby zákazníci Vodafonu získali přístup k atraktivním službám nabízených v rámci spolehlivé a bezpečné sítě.”

Prezident pro evropský region Huawei William Xu zhodnotil dvouletý process certifikace a testů mobilních produktů Huawei společností Vodafone a poznamenal: „Huawei si nesmírně váží strategické spolupráce s Vodafone. Huawei bude pomáhat Vodafone s rozvojem služeb 3G za pomocí nejnovějších technologií a inovativních řešení”.

William Xu dodal: „Rozsáhlé zkušenosti s budováním sítí UMTS po celém světě napomohly Huawei k výstavbě 24 takových sítí, které operátorům snižují náklady na výstavbu a provoz, což bylo potvrzeno mnoha operátory. Výsledky mnoha testů provedených Vodafone navíc potvrdily vynikající kvalitu 3G produktů Huawei. Projekt v České republice je začátkem spolupráce Huawei s Vodafone v budování sítí 3G. Huawei je pevně přesvědčena, že v České republice vybuduje dokonalou síť 3G.”

Katalog ICT firem na českém trhu
Vodafone

Komentáře