Huawei Demo Truck předvádí, jak může vypadat banka bez obsluhy

Huawei prostřednictvím svého "technologického kamionu" představuje českým zákazníkům portfolio informačních a komunikačních řešení pro podniky. K vidění je i bankomat, který nahradí celou pobočku.

Huawei Demo Truck předvádí, jak může vypadat banka bez obsluhy


Huawei Demo Truck projíždí Českou republikou Prezentace v Huawei Demo Truck

Kamion Huawei, který veze ukázky technologií včetně infrastruktury pro cloud computing, úsporná datová centra či videokonferenční řešení, projel Prahou a míří do Ostravy. V Praze kamion po dva dny umožňoval shlédnout řešení Huawei před hotelem Panorama na Pankráci, v Ostravě zastaví v areálu VŠB. Na zájemce v něm čekají technologie z portfolia Huawei, které představí odborníci na podnikové sítě, úložná zařízení či bezpečnostních řešení.

Jednou z řady novinek, které kamion Huawei představuje, je inteligentní víceúčelový bankomat, který dokáže nahradit celou bankovní pobočku - údajně i s neporovnatelně menšími náklady. Kromě klasických možností, jako je výběr peněz, nabízí například videohovor s bankovním poradcem, možnost uzavírání smluv včetně jejich elektronického a fyzického podepsání a díky speciální tiskárně i okamžité vystavení platební karty. První takové bankomaty již s úspěchem fungují v Číně a v brzké době by se měly dostat i na evropský trh.


Úvodní foto: © Butch - Fotolia.com


GalerieKomentáře