IBM: chytré telefony jsou vnímány jako rostoucí hrozba

Nový průzkum IBM X-Force potvrzuje rostoucí důraz na zabezpečení koncových bodů – od stolních a přenosných počítačů až po chytré telefony a další přístroje.

IBM: chytré telefony jsou vnímány jako rostoucí hrozba


Společnost IBM zveřejnila výsledky průzkumu mezi téměř 300 vysoce postavenými IT manažery. Ten se věnoval otázkám zabezpečení koncových bodů ve firmách. Podle výsledků studie 90 % ředitelů investuje do lepšího zabezpečení  serverů, stolních a přenosných počítačů. Více než polovina dotazovaných zahrnuje do svých bezpečnostních plánů i chytré telefony a další přístroje a plánuje zvýšit investice do této oblasti.

Z výsledků průzkumu vyplývá, že se ve firemních  sítích doslova každý den objevují nová počítačová či mobilní zařízení. Musí nejen zvládat zabezpečení stolních a přenosných počítačů, ale také musí držet krok s nároky na zabezpečení chytrých telefonů a dalších přístrojů, které komunikují s podnikovou infrastrukturou.

Hlavní zjištění zprávy:

•    73 % dotazovaných umožňuje používat v podnikových sítích netradiční koncové body, například mobilní zařízení nebo tablety. 36 % se domnívá, že tato zařízení nejsou adekvátně chráněna a rádi by investovali více prostředků do zabezpečení chytrých telefonů, pokladních systémů a dalších chytrých zařízení

•    Téměř 40 % respondentů uvedlo, že jejich firma plánuje zvýšit investice do zabezpečení netradičních koncových bodů

•    80 % respondentů očekává, že jejich organizace přidá do sítě v roce 2011 nové koncové body

•    Třebaže velká většina (72 %) respondentů uvádí, že počítače představují největší riziko pro zabezpečení firemního IT, chytré telefony a tablety jsou vnímány jako rostoucí hrozba

•    33 % všech respondentů připouští, že chybějící přehled o všech koncových bodech pro ně představuje největší bezpečnostní výzvu.

Oblast zabezpečení mobilních zařízení zdůrazňuje také nedávno zveřejněná zpráva od společnosti Forrester.

Komentáře