IBM nabídne QRadar Security Intelligence Platform - nový bezpečnostní informační systém

Společnost IBM zveřejnila první oficiální informace o nové bezpečnostní platformě QRadar Security Intelligence Platform.

IBM nabídne QRadar Security Intelligence Platform - nový bezpečnostní informační systém


Ta je podle tiskového vyjádření IBM navržena tak, aby kombinovala procesy hloubkové analýzy a přísun údajů ze stovek různých zdrojů v reálném čase. Nové vlastnosti mají poskytnout firmám ochranu před stále sofistikovanějšími a komplexnějšími bezpečnostními hrozbami a útoky za pomocí jediné bezpečnostní platformy.

Platformu společnosti Q1 Labs zakoupila IBM loni na podzim a zařadila její produkty do svého rozsáhlého bezpečnostního portfolia. Nová platforma funguje jako řídící jednotka, která integruje bezpečnostní informace proudící v reálném čase z více než 400 zdrojů.

Mezi chystané prvky bezpečnostní platformy patří:

•    Informace o hrozbách – údaje z jednoho z nejobsáhlejších zdrojů informací o hrozbách a zranitelnostech, jenž bude čerpat ze systému X-Force Threat Intelligence Feed společnosti IBM monitorujícího 13 miliard bezpečnostní událostí denně.
•    Přehled o podnikových aktivitách – platforma bude sdružovat události jak od produktů IBM, tak produktů jiných společností, které mohou být pro činnost orga-nizace rizikové ve čtyřech oblastech – infrastruktura, lidé, aplikace a data.
•    Precizní analýza ve věku velkého objemu dat – platforma umožňuje práci na úrovni základních datových prvků a usnadňuje tak analýzu problémů ať jsou již spojeny s přístupem do sítě (tedy na okraji systému) nebo aktivitou v databázích (v jeho sa-motném jádru).

Platforma QRadar je navíc vybavena funkcemi zaměřenými na takzvaná „Big Data“, tedy na ukládání a dotazování velkých objemů bezpečnostních informací. Zároveň podle tiskového prohlášení společnosti IBM nabídne i funkce, jež pomáhají zabezpečit virtualizované infrastruktury a zajišťují vyšší transparentnost.

Komentáře