IBM nabídne výkonné serverové produkty inspirované technologií Watson

Společnost IBM představila nové optimalizované systémy Power 7. Nový Power 750 nabízí vyšší výpočetní výkon než systém využitý počítačem Watson v soutěži Jeopardy!

IBM nabídne výkonné serverové produkty inspirované technologií Watson


Nové blade servery Power se podle IBM dokáží vypořádat s nejnáročnějšími aplikacemi používanými například ve zdravotnictví, finančních službách nebo vědeckém výzkumu. Dokáží totiž zpracovávat obrovské množství probíhajících transakcí současně a informace analyzovat v reálném čase. Vylepšený IBM Power 750 byl obohacen o několik prvků, včetně rychlejšího procesoru POWER7, který zvládne i velmi náročné analytické úkoly. Vedle toho dokáže nový systém poskytnout klientům vysokou míru serverové virtualizace a konsolidace, díky čemuž je možné dosahovat lepšího poměru ceny a hodnoty, lepší energické účinnosti a menších rozměrů v datových střediscích.

•    Nový IBM BladeCenter PS703 o 16 jádrech a blade servery IBM BladeCenter PS704 jsou alternativou k rozšiřujícím se rackům. PS704 nabízí o 60 % vyšší výkon, má dvojnásobný počet jader, přičemž má stejné rozměry a spotřebu jako předchozí modely POWER7. Nové modely podporují masivní konsolidaci serverů s energeticky efektivním provozem.
•    Vylepšený IBM Power 750 Express, systém pohánějící počítač Watson, byl optimalizován pro náročné analytické úkoly. Power 750 nyní využívá procesor POWER7, který nabízí více než trojnásobný výkon než srovnatelné servery o 32 jádrech, jako je například Oracle SPARC T3-2, a více než dvojnásobný výkon než HP Integrity BL890ci2.
•    Modernizovaný IBM Power 755, vysoce výkonný výpočetní cluster node s 32 jádry POWER7 a rychlejší procesor.

IBM rovněž představila novou Systems Director Management Console, jež umožňuje administrátorům provozovat jak servery Power, tak blades s jednotným, intuitivním rozhraním pro fyzické i virtualizované řízení zdrojů. Společnost IBM také dále představila nové přírůstky do řady energeticky velice úsporných počítačových platforem Intelligent Cluster: předintegrovaných řešení, která staví na rackových serverech včetně platforem BladeCenter nebo iDataPlex. Tyto novinky umožní zákazníkům – například v segmentech jako jsou finanční služby nebo využívání energie  – budovat HPC konfigurace, které dokáží snížit náklady na energie a chlazení až o 50 %.

Více informací o nových systémech Power Systems získáte na:
http://www-03.ibm.com/systems/power/news/announcement/20110412_annc.html

Komentáře