IBM odkoupí výrobce HR softwaru Kenexa za 1,3 miliardy dolarů

Společnost IBM v pondělí oznámila, že se chystá posílit svou podnikovou řadu sociálního softwaru akvizicí společnosti Kenexa, která se specializuje na tvorbu cloudových aplikací pro oddělení lidských zdrojů.

IBM odkoupí výrobce HR softwaru Kenexa za 1,3 miliardy dolarů


Za jednu akcii společnosti Kenexa zaplatí IBM v hotovosti 46 amerických dolarů, celková transakce byla přitom vyčíslena na 1,3 miliardy dolarů. Jelikož hodnota těchto akcií byla v pátek uzavřena na 32,39 dolarech za kus, nabízí IBM společnosti prémii ve výši 42 procent.

Společnost Kenexa se sídlem ve Wayne v Pensylvánii se těší přízni téměř 9000 zákazníků, mezi něž patří více jak polovina firem z prestižního žebříčku Fortune 500. Její zaměstnanecká základna je tvořena přibližně 2800 zaměstnanci celkem ve 21 zemích světa.

Portfolio společnosti je představováno rozmanitou řadou cloudových aplikací pro podporu úkolů HR, jako je nábor nových zaměstnanců, výkonnostní management nebo zaměstnanecké průzkumy. Pro doplnění svých softwarových služeb nabízí Kenexa také poradenské služby.

Kenexa ve druhém kvartálu tohoto roku, který byl ukončen k 30. červnu, realizovala obrat ve výši 86,3 milionu dolarů, z čehož čistá ztráta činila 1,7 milionů USD. IBM chce akvizicí této společnosti posílit její sociální a HR software pro podniky a nabízené služby. Kromě dalšího rozvoje a podpory produktů Kenexa se IBM zaměří rovněž na provázání se svými vlastními produkty.

Kenexa je aktuálně nejčerstvěji odkoupenou společností na trhu s podnikovým HR softwarem. Další akvizice v tomto segmentu se odehrály v únoru, kdy Oracle koupil Taleo, a v prosinci minulého roku, kdy SAP vzal pod svá křídla SuccessFactors.

Ke konečnému naplnění dohody by dle očekávání IBM mělo dojít v posledním kvartálu letošního roku, potom co obdrží souhlas od akcionářů společnosti a regulačních úřadů.

 

Zdroj: IDG News Service


Úvodní foto: © vichie81 - Fotolia.com
Komentáře