IBM představuje expertní integrované systémy

Společnost IBM uvedla na trh novou kategorii „expertních integrovaných systémů”.

IBM představuje expertní integrované systémy


Rodina expertních integrovaných systémů IBM – nazývaná též PureSystems – je výsledkem investic ve výši dvou miliard dolarů, které IBM učinila v posledních čtyřech letech. Výzkum a vývoj podle vyjádření představitelů IBM probíhal"na zelené louce", aby se mohl zbavit všech zaběhlých paradigmat a přijít se skutečně inovativní koncepcí. Společnost v tomto období investovala do výzkumu a vývoje i do nových akvizic s cílem integrovat všechny složky IT, tedy jak fyzické, tak virtuální. Nová rodina systémů nabízí klientům alternativu k dnešnímu modelu výpočetní techniky, kde je zapotřebí značných prostředků k nastavení a provozování mnohočetných a často nesourodých systémů.

S uvedením nové rodiny PureSystems IBM představuje tři inovace:

•    „Škálovatelný” design: Prostřednictvím PureSystems IBM nabízí nový koncept systémového designu, jenž zahrnuje servery, úložiště a síťové propojení. Tyto tři složky jsou integrovány do jednoho automatizovaného stroje. Škálovatelný design umožňuje zvýšení hustoty zpracovávaných dat – systémy PureSystems tak dokáží zvládnout dvakrát tolik aplikací oproti jiným systémům IBM. Zdvojnásobuje se tak výpočetní výkon na metr čtvereční.

•    Zkušenostní vzorce: IBM se rozhodla využít svých zkušeností prostřednictvím softwaru, jež systému umožňuje automaticky zvládat základní, časově náročné úkoly, jako jsou konfigurace, aktualizace nebo požadavky na aplikace.

•    Provázanost s cloudem: Všechny systémy PureSystem jsou od počátku stavěny pro cloud computing, takže firemní uživatelé mohou vytvářet samoobslužné cloudy, jejichž velikost se automaticky přizpůsobuje požadavkům aplikací i uživatelů.

„Díky novému škálovatelnému designu a integrovaným schopnostem představuje rodina PureSystems významný pokrok ve vývoji počítačů,” říká viceprezident a manažer divize pro software a systémy IBM, Steve Mills.

Škálovatelný design ukazuje cestu pro technologii 21. století

Škálovatelný design PureSystems podle IBM  integruje a optimalizuje všechny komponenty vyžadované v dnešních datových centrech – síťové propojení, úložiště, výkon, správa, a další – díky čemuž umožňuje přehlednější správu. Výsledkem je pak systém, jehož nastavení by mělo být intuitivní a jehož údržba a úprava může být výrazně levnější. Například doba od vybalení přes instalaci až po první spuštění systému může ve srovnání s jinou technologií IBM být pouze třetinová.

Využití zkušeností – Systémové know-how

V samém srdci systémů PureSystems se nachází nová softwarová funkce – „zkušenostní vzorce” – ta umožňuje zabudovat provozní know-how a další znalosti přímo do systémů. Tento přístup přeměňuje technologické zkušenosti do podoby recyklovatelných a stahovatelných balíčků. Vzorce jsou dostupné ve třech kategoriích:

Vzorce IBM: Tyto sady vzorců byly vyvinuty v IBM a jsou vytvořeny na základě know-how IT manažerů, konstruktérů a technologických odborníků. Jsou určeny k automatizaci časově náročných úkolů, jako je konfigurace, instalace a aktualizace aplikací – aplikace, jejichž instalace a zprovoznění kdysi zabralo celé dny, lze dnes spustit během jedné hodiny

Vzorce softwarových partnerů: IBM spojila síly s více než 125 nezávislými dodavateli softwaru a výsledkem  je nabídka aplikací, které obdržely certifikaci “PureSystems Ready”. Ty lze nalézt v katalogu PureCentre, jenž zahrnuje všechny softwarové partnery projektu a jenž zjednodušuje to, jakým způsobem jsou aplikace nakupovány, instalovány a spravovány. Například CRM systém, jehož instalace kdysi trvala tři dny, může být nyní nainstalován během jedné hodiny.

Vzorce klientů: Do těchto vzorců mohou své know-how z vlastních aplikací přidávat i klienti. To může firma učinit i v situaci, kdy plánuje expandovat na nové trhy a pokud potřebné schopnosti nejsou v nových regionech nebo na nových trzích k dispozici.


Úvodní foto: © Sergej Khackimullin - Fotolia.com
Komentáře