IBM představuje nová serverová řešení System x

Společnost IBM představila nová serverová řešení pro zákazníky pracující s platformou x86.

IBM představuje nová serverová řešení System x


Součástí nové nabídky jsou podle vyjádření IBM výkonné systémy, síťová řešení a softwarové produkty, které mají klientům nabídnout pomoc při optimalizaci provozu datových center. Nová řešení si kladou za cíl systém zjednodušit, snížit provozní náklady a zajistit návratnost investic.

IBM uvádí, že čím dál více zákazníků začíná využívat cloud computing, analytické služby a další IT řešení pro podporu obchodního růstu. Podle průzkumů IDC poroste využití cloudových řešení tempem 19 % ročně. Z nedávné studie IBM zaměřené na vedoucí pracovníky IT oddělení (Global CIO Study) navíc vyplývá, že se počet nově zavedených cloudových řešení za poslední dva roky téměř zdvojnásobil z 33 % na 60 %.

Mezi představená řešení patří i nová verze virtualizační platformy BladeCenter Foundation for Cloud (BCFC) společnosti IBM s vestavěnou správou systému a nakonfigurovanými servery, úložištěm i sítí. V systémech je již integrována nová technologie 10GbE Virtual Fabric, jež klientovi umožňuje spustit o 20 % více virtuálních strojů než dříve a vytvořit tak prostředí pro vývoj a implementaci cloudových aplikací.

Řešení IBM SmartCloud pro středně velké podniky

Společnost IBM rovněž představila cenově dostupná řešení poháněná serverem IBM System x3650 M4. Ten je dodáván společně s technologií IBM eXFlash (SSD paměť). Technologie SSD podle odhadů IBM nabízí třicetinásobný výkon a o 90 % vyšší výkon na watt pro konsolidaci a databáze. Vedle toho je nový systém x3650 M4 součástí IBM Smarter Analytics, sady integrovaných analytických nástrojů, postavených na business intelligence sotfwaru IBM InfoSphere Data Warehouse a Cognos.

O nových řešeních System x a také dalších zajímavých tématech s redakcí CIO BusinessWorldu diskutoval Adalio Sanchez - rozhovor s ním právě intenzivně připravujeme.

Více informací o řešeních System x a BladeCenter společnosti IBM naleznete na: www.ibm.com/systems/x86/betterfuture.


Úvodní foto: Fotolia © Alexandr Mitiuc
Komentáře