IBM představuje nové cloudové služby SmartCloud

Společnost IBM představila nové služby a software pro cloud computing určený podnikovým klientům.

IBM představuje nové cloudové služby SmartCloud


Podle průzkumu IBM, jenž oslovil 500 manažerů v oblasti IT, pouze 33 % firem dosud postoupilo dále než k pilotnímu cloudovému  projektu. Očekává se však, že v následujících třech letech se toto číslo více než zdvojnásobí. Plných 40 % respondentů uvedlo, že do roku 2015 cloud computing významně změní jejich podnikání a 30 % se myslí, že cloud podpoří vznik nových obchodních modelů a příjmových toků.

IBM SmartCloud Enterprise představuje v rámci portfolia IBM implementaci „veřejného cloudu“ (public cloud). Jde o cloudové prostředí poskytující servisní modely “infrastrukturu jako službu” (IaaS) a “platformu jako službu” (PaaS). Prakticky to znamená, že jakýkoli uživatel či společnost si může pronajmout IT prostředky z veřejných cloudových datových center IBM. Tato cloudová platforma je k dispozici celosvětově včetně České republiky a portfolio služeb, které nabízí, se rozrůstá. Tento týden IBM představila tyto novinky:

•    IBM SmartCloud Application Services – Nová platforma poskytovaná jako služba přinese podle IBM uživatelům úsporu času i snížení nákladů. Nabídne jim totiž prostředí cloudu pro široké spektrum podnikových aplikací, přičemž současně udrží vysokou úroveň kontroly a bezpečnosti při instalaci těchto aplikací a jejich používání.

•   IBM SmartCloud Foundation – Nové portfolio softwaru a hardwaru pro cloud computing, které umožňuje firemním uživatelům instalovat a kontrolovat cloudové prostředí v rámci svých vlastních firewallů.

•    IBM SmartCloud Ecosystem – Nová služba pro partnery IBM a nezávislé dodavatele softwaru (ISV), jež pomůže tisícovkám malých a středně velkých uživatelů přejít na cloud computing a spravovat na této bázi miliony transakcí v oblastech jako je bankovnictví, komunikace, zdravotnictví nebo státní správa. Uživatelé mohou vytvářet vlastní cloudové prostředí nebo využívat službu IBM SmartCloud.

Nové služby IBM SmartCloud

Společnost IBM představuje novou verzi svého veřejného cloudu pro firmy IBM SmartCloud Enterprise 2.0. Řešení nabízí nové služby včetně „platformy jako služby“ (PaaS), jež byla navržena pro potřeby firemního vývoje aplikací, jejich instalace a řízení v cloudu. Prostřednictvím nového řešení mohou uživatelé využívat cloud computingu pro instalaci tradičních i nových aplikací. Zároveň je jim zajištěna bezpečnost, přenosnost a možnosti správy.

IBM SmartCloud Application Services bude uveden v posledním čtvrtletí letošního roku v beta verzi a nabídne  zabezpečení, otevřenou podporu Javy i více platforem, stejně jako komplexní sadu aplikační infrastruktury a řízených služeb. Díky nim bude možné aplikace instalovat také v cloudu.

Aplikační služby (Application Services) poběží na produktu IBM SmartCloud Enterprise a SmartCloud Enterprise+, profesionální infrastruktuře jako platformě (infrastructure-as-a-platform) navržené se zřetelem k firemní zátěži na profesionální úrovni. Mezi vlastnosti patří garance vysoké dostupnosti 99,9 % a pro kritické systémy pak rozšíření servisního katalogu o operační systém AIX.

IBM SmartCloud Application Services skrývají složitost správy infrastruktury pod platformovými službami a zjednodušují instalaci, nastavení, konfiguraci a správu aplikací, middlewaru a aplikačních nástrojů. To umožňuje firmám zaměřovat se na uživatelské požadavky aplikace samotné.

IBM SmartCloud Foundation

Společnost IBM rovněž představila Smart Cloud Foundation. Tato rodina soukromých cloudových řešení firmám umožní navrhovat a instalovat cloud, přičemž zároveň mohou využívat kontroly dodání těchto služeb a jejich řízení.

Portfolio SmartCloud Fondation obsahuje následující:

•    IBM SmartCloud Entry – řešení dodávané IBM Starter Kit for Cloud nabízí stavební kameny pro vytvoření privátních cloudů na virtualizovaném hardwaru IBM System x a Power Systems.

•    IBM SmartCloud Provisioning – software dokáže vytvořit stovky virtuálních strojů během minuty a škálovat více než 4 000 virtuálních strojů během hodiny.

•    IBM SmartCloud Monitoring

Kompletní tiskovou zprávu si můžete přečíst zde:  http://www.ibm.com/press/us/en/pressrelease/35596.wss


Úvodní foto: © rubysoho - Fotolia.com
Komentáře