IBM představuje nové nástroje pro ochranu před hrozbami na webu i sociálních sítích

Společnost IBM představuje novou třídu síťových bezpečnostních zařízení. IBM Security Network Protection XGS 5000 pomůže klientům aktivně se bránit proti nejnovějším bezpečnostním hrozbám, včetně těch, které představují sociální sítě a stránky se škodlivým obsahem.

IBM představuje nové nástroje pro ochranu před hrozbami na webu i sociálních sítích


IBM ve svém aktuálním tiskovém prohlášení uvádí, že v době, kdy má prakticky každý zaměstnanec přístup k internetu, se firmy potýkají s obrovským nárůstem infekcí škodlivým kódem i s tzv. pokročilými perzistentními hrozbami (Advanced Persistent Threats), které mohou ohrozit firemní data. Mnohé ze stávajících bezpečnostních řešení přitom nabízejí jen omezenou kontrolu aktivity v síti.

Nová generace řešení od IBM má uživatelům nabídnout přehled o zabezpečení firmy. Nástroj pro prevenci před škodlivým kódem a útoky umožňuje klientům reagovat na sofistikované útoky proti jejich počítačové infrastruktuře. Kontroluje, které aplikace se v síti v dané chvíli používají a jaké stránky uživatelé navštěvují. Zvyšuje tak ochranu a zároveň snižuje provozní náklady.

IBM Security Network Protection XGS 5000 vychází z osvědčených funkcí systému IBM Security Network Intrusion Prevention, které poskytují prevenci proti běžným i novým, dosud neznámým hrozbám. Díky analytickému jádru chrání XGS 5000 proti celým třídám útoků - toto řešení tak podle IBM představuje účinnější prvek ochrany před stále se měnícími hrozbami než běžné prostředky založené pouze na srovnávání se známými vzory.  Vyšší úroveň ochrany a přesnosti zásahu je doplněna novými funkcemi, které rozšiřují možnosti monitoringu a kontroly aktivit uživatelů na úrovni infrastruktury, aplikací a dat.


Úvodní foto: © tlorna - Fotolia.com
Komentáře