IBM představuje software pro efektivnější správu virtuálních serverů

Společnost IBM představila nový systémový software pro správu virtualizovaných serverů, který má pomoci klientům plánovat, stavět a spravovat datová centra s nižšími náklady.

IBM představuje software pro efektivnější správu virtuálních serverů


IBM rovněž pomáhá klientům chránit jejich dlouhodobé investice do systémů Power díky nové možnosti upgradu na další generaci serverů s mikroprocesory POWER7.

Nový systémový software IBM Systems Director VMControl poskytuje klientům nástroj pro správu různých virtuálních serverů. Umožňuje uživatelům vyhledávat, zobrazovat, monitorovat a lokalizovat virtuální prostředky, vytvářet a spravovat virtuální servery, nasazovat a spravovat pracovní úlohy pomocí společného rozhraní pro mainframy IBM System z , servery System x s procesory x86, BladeCenter a Power Systems AIX, Linux a platformy i.

VMControl je součástí rodiny softwarových produktů IBM Systems Director pro správu serverů, úložišť a síťových prvků IBM. Poskytuje funkce pro automatické vyhledání, monitorování a aktualizace fyzických a virtuálních prostředků.

Ochrana investic klientů do technologie Power Systems

IBM se zavázala k ochraně investic zákazníků, a proto také oznámila možnost upgradu na servery Power Systems další generace s mikroprocesory POWER7. Nejen stávající zákazníci, ale i další klienti si teď mohou zakoupit server 570 nebo 595 s procesory POWER6. Mohou potom snadno upgradovat jejich stávající systém, jakmile bude technologie POWER7 k dispozici.

Procesory POWER7 nabídnou dvakrát až třikrát vyšší výkon než POWER6 se stejnou spotřebou energie a k dispozici budou ve čtyř, šesti a osmijádrových variantách.

Nové systémy s procesory POWER7 budou obsahovat zdokonalenou virtualizační technologii PowerVM, která umožní klientům zkonsolidovat až 1 000 virtuálních oddílů na systém. Systémy u nového procesoru využijí 45nanometrovou technologii a kromě toho nabídnou také vylepšení dalších technologických komponent včetně firmwaru a systémového softwaru.

TCO Center of Excellence

IBM dále uvádí TCO Center of Excellence, čímž navazuje na úspěch programu IBM Power Systems Migration Factory, který v posledních třech letech pomohl více než 1 750 klientům přejít z konkurenčních systémů na platformu Power. Nový program má pomoci zákazníkům omezit nárůst počtu serverů a snížit celkové náklady na infrastrukturu odstraněním nedostatečně využitých unixových a x86 serverů. Systémy Power a virtualizační software IBM PowerVM účinně podporují konsolidaci velkého množství pracovních úloh na jediný server.

Komentáře