IBM představuje zEnterprise EC12, mainframe pro cloud computing a podniková data

Společnost IBM představila nový mainframe zEnterprise EC12, který má oproti svému předchůdci o 25% vyšší výkon každého jádra, přes 100 konfigurovatelných jader, čip s rychlostí 5,5 GHz a celkově o 50% vyšší kapacitu (vše ve srovnání s předchozí generací systému, IBM zEnterprise 196).

IBM představuje zEnterprise EC12, mainframe pro cloud computing a podniková data


Například prodejce spravující online transakce skrze zEC12 může například z informací o svých zákaznících získat  poznatky, které mu pak umožní poskytovat individualizované služby. IBM do výzkumu a vývoje nového systému zEC12 investovala více než miliardu dolarů. Spolupracovala také se zákazníky, kteří poskytli informace o aktuálních výzvách, kterým dnes čelí. Na vývoji se podílelo nejen oddělení výzkumu a vývoje IBM v Poughkeepsie ve státě New York, ale i dalších 17 laboratoří IBM po celém světě.

Zabudované bezpečnostní prvky byly podle tiskového prohlášení navrženy tak, aby poskytovaly potřebné zabezpečení a zajistily dodržování norem v řadě různých odvětví. Provozní analýzy spolu se sledováním a analýzou pracovních úkolů téměř v reálném čase umožňují zákazníkům využívat systém zEC12 k celé řadě aplikací včetně hybridních cloudů. Virtualizační možnosti nového mainframu z něj dělají kandidáta na podporu prostředí privátních cloudů. Systém zEC12 nabízí nízkou celkovou pořizovací cenu za konsolidaci konkurenční pracovní zátěže databází v Linuxu. zEnterprise může uspořit až 75 % nákladů na energii ve srovnání s alternativami na bázi x86.  Jeden zEC12 může teoreticky nahradit kapacitu celého multiplatformového datového centra v jediném systému.


Úvodní foto: © Scanrail - Fotolia.com
Komentáře